700 tys. zł dla powiatu bocheńskiego na zakup pompy

-

W piątek starosta bocheński Adam Korta odebrał z rąk wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza czek na 700 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego agregatu pompowego, który będzie służył do działań przeciwpowodziowych.

Powiat bocheński zawnioskował o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wyposażenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bochni w przewoźny agregat pompowy oparty o pompę wirową, napędzany silnikiem wysokoprężnym.

Nasz region od lat boryka się z lokalnymi podtopieniami czy powodziami, w wyniku których mierzymy się niejednokrotnie z sytuacją kryzysową. Sprzęt, który posiadamy czasami nie wystarczał, aby uporać się z szalejącą wodą. Dlatego złożyliśmy wniosek właśnie na pompę, która będzie miała bardzo dużą wydajność i będzie w stanie wypompować, czy też przepompować nawet 35 000 litrów na minutę – wyjaśnia Adam Korta, starosta bocheński.

Agregat pompowy to urządzenie o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Pozwoli na podjęcie działań niezbędnych podczas odwodniania powierzchniowego, pompowania wody, szlamu i ścieków, usuwania skutków powodzi i podtopień oraz prowadzenia akcji ratowniczych. Zakup agregatu usprawni prowadzenie akcji ratowniczych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022