R e k l a m a

Planty. Plac zabaw „strefą niebezpieczną”. Miasto zleciło już naprawę – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Po porannym artykule w Bochnianin.pl będące w fatalnym stanie obiekty na placu zabaw zlokalizowanym na Plantach Salinarnych zostały „otaśmowane” i oznaczone specjalnymi tabliczkami ostrzegawczymi „Uwaga zagrożenie!” i „Strefa niebezpieczna” . Tymczasem miasto informuje, że już w marcu zleciło prace naprawcze i wykonawca ma je zrealizować w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Poprzedni tekst zilustrowaliśmy fotografiami od Czytelnika, który zwracał uwagę, że stan techniczny urządzeń na placu zabaw zagraża zdrowiu bawiących się tam dzieci. Na zdjęciach uwiecznił uszkodzone części konstrukcji, wyłamane deski oraz sterczące z drewna wkręty i gwoździe. Możecie to zobaczyć TUTAJ.

Kilka godzin później na placu zabaw pojawiły się charakterystyczne żółte tabliczki, a obiekty zostały „otaśmowane”. To reakcja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który skontrolował to miejsce po lekturze artykułu. Stosowny protokół ma zostać przesłany do urzędu miasta.

– Sprawa jest nam znana ale jak w każdym przypadku muszą zostać dochowane określone procedury zamówień – wyjaśnia Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu. – Miasto podjęło działania i zlecenie na naprawę uszkodzeń zostało wystawione 23 marca 2021 roku. Termin realizacji prac został określony do 10 maja 2021 roku.

– Warunki pogodowe częściowo uniemożliwiły wcześniejsze wykonanie prac. Wykonawca również musiał zamówić i przygotować materiał. Szukaliśmy dość długo i nie było chętnych na wykonywanie robót dotyczących naprawy elementów drewnianych na tym placu zabaw i niestety znalezienie wykonawcy było trudne i czasochłonne – dodaje A. Koprowski.

Koszt naprawy oszacowano na około 6000 zł brutto.

Zobacz też: Bochnia. Plac zabaw na Plantach w fatalnym stanie – ZDJĘCIA

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia