R e k l a m a

3MAJmy się! Wirtualna majówka na Uzborni

-

W zastępstwie „Majówki na Uzborni”, która co roku odbywała się 3 maja Miejski Dom Kultury proponuje koncert online pt. „3MAJmy się! Wirtualna majówka na Uzborni”. Wydarzenie zostanie udostępnione na kanale MDK w serwisie YouTube 3 maja 2021 r.

Instytucje kultury , decyzją Rządu RP, pozostają zamknięte. Nie można także organizować imprez z publicznością, również tych plenerowych.

Miejski Dom Kultury  proponuje wirtualną wersję tego wydarzenia. Miejsce nagrania to samo: amfiteatr w Parku Rodzinnym Uzbornia, wykonawcy również: młodzi artyści bocheńscy oraz dzieci i młodzież pobierająca nauki artystyczne w MDK, wsparci uznanymi muzykami bocheńskimi w charakterze muzyków sesyjnych.

W koncercie wzięło udział 40 osób: wokaliści, gitarzyści, perkusiści, tancerze.Towarzyszyć im będą na gitarze Piotr Lekki, na basie Paweł lekki, na perkusji Sławomir Puka. O scenografię zadbała Bernadetta Gawąd plastyczka z MDK, która wykonała ją wspólnie z dziećmi z kółka plastycznego, choreografem układów tanecznych jest Andrzej Starowicz.

Za realizację dźwięku odpowiadał Piotr Lekki (Studio KWART), za realizacje obrazu Dawid Halota (DH FILM). Pomysłodawcą i producentem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury w Bochni.

Artyści wykonali sześć utworów, które w zamyśle mają wprowadzać słuchacza i widza w wiosenny, optymistyczny nastrój. Karol Makuch wykonał autorską piosenkę „By wszystko miało sens”, Barbara Furmańska „Szepty i łzy” Anny Marii Jopek, Gabriela Fortuna „Jak natchnieni” Mario Szabana, wspólnie w tercecie wykonali „Pół na pół” Natalii Kukulskiej, natomiast artyści dziecięcy zaśpiewali, zagrali i zatańczyli „Ale jazz!” sanah i Mario Bambino oraz „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia