R e k l a m a

Bochnia. Policja zabezpieczyła 3 kolejne automaty do gier

-

– 14 marca funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie przeprowadzili ponowną kontrolę w jednym z lokali w Bochni, gdzie w lutym ujawniono 4 nielegalne automaty do gier – poinformowała dziś w komunikacie bocheńska policja.

Jak się okazało w lokalu znajdowały się tym razem 3 urządzenia do gier FUTURA. Były włączone do zasilania i udostępnione klientom.

– Na znajdujących się w lokalu automatach przeprowadzono gry kontrolne, w wyniku których stwierdzono, że urządzane na nich gry, są grami na automatach w rozumieniu ustawy o grach hazardowych. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 107 kks, po zakończeniu czynności automaty do gier zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie – informuje Dominika Półtorak, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

To była już czwarta tego typu akcja na terenie Bochni w tym roku. W sumie zabezpieczono 17 urządzeń.

Tymczasem prawnicy reprezentujący dystrybutora urządzeń stanowczo stwierdzają, że nie stanowią one nielegalnych automatów do gier. Jak wyjaśniają: „urządzenia Futura pozbawione są elementu losowości, który stanowi warunek uznania za automat do gier. Urządzenie Futura jest konkursem matematycznym, który pozwala graczowi ustalić wynik każdej rozgrywki, co stanowi nowatorskie rozwiązanie”.

Dodają również, że „gry dostępne na urządzeniach Futura nie wypełniają definicji gry na automatach z art. 2 ust 3 u.g.h. gdyż nie spełniają przewidzianej w tym przepisie przesłanki losowości, a zatem do ich użytkowania nie jest konieczne uzyskanie żadnego rodzaju koncesji, czy też zezwolenia”, dlatego „eksploatacja urządzeń do gier jest w pełni legalna i zgodna z przepisami ustawy”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc