Alarmy bombowe w 6 szkołach na terenie powiatu bocheńskiego

-

We wtorkowy poranek do sześciu szkół na terenie powiatu bocheńskiego dotarły e-maile z informacjami o podłożonych ładunkach wybuchowych. Dwa zgłoszenia dotyczą szkół, gdzie odbywają się matury. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

Pięć zgłoszeń dotyczy szkół położonych na terenie Bochni, a jedno szkoły w Łąkcie Górnej.

Sprawdzamy wszystkie zgłaszane alarmy. Jak do tej pory są one fałszywe. W tej sprawie będzie wszczęte dochodzenie, bo za fałszywe powiadamianie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Dwa zgłoszenia dotyczą szkół, w których młodzież przystąpiła we wtorek do matury. To Zespół Szkół nr 2 w Bochni i Zespół Szkół nr 3 w Bochni. Alarmy nie wpłynęły na przebieg egzaminów.

Szkoły zostały odpowiednio zabezpieczone, zaplombowane były okna i drzwi wejściowe. Rano wszystko zostało sprawdzone i nie stwierdzono naruszenia plomb. Nie podejmowano decyzji o ewakuacji, a osoby pełniące dyżur dodatkowo zostały wyczulone, aby sprawdzać wszelkie nietypowe sytuacje. Matury rozpoczęły się zgodnie z planem – przekazała Katarzyna Kępa-Hamuda ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023