Brzesko. Kosmetyka miasta – odmalowano ławki, odnowiono kosze na śmieci

-

Ostatnie dwa miesiące upłynęły w mieście pod znakiem niezbędnych prac kosmetycznych, których celem było usunięcie wszelkich uszkodzeń w tzw. małej architekturze spowodowanych warunkami atmosferycznymi i zwykłym upływem czasu.

– Harmonogram zaplanowanych działań został już niemal w stu procentach wyczerpany, a ich efektem są odnowione wszystkie newralgiczne miejsca, gdzie występują największe skupiska ludzi. Na ulicach i miejskich placach pojawiły się nowe kosze na śmieci, odrestaurowane zostały ławki i stoły, wiele miejsc zdobią świeżo zasadzone kwiaty – informuje brzeski magistrat.

Na brzeskim Rynku odnowiono 45 ławek i 8 stołów. W najbliższym czasie uzupełnione zostaną ubytki w kostce brukowej. Aktualnie trwają prace remontowe na placu Kazimierza Wielkiego. Usuwany jest znajdujący się za sceną mocno zniszczony mur oporowy. W położonych na obrzeżach placu dziesięciu betonowych ławkach zamontowano nowe drewniane siedziska. W północnej części (od strony ulicy Czarnowiejskiej) rozkuwany jest beton, a w jego miejsce położone będą płytki dostosowane kolorystycznie do całości nawierzchni.

Wymienione zostały wszystkie kosze na śmieci, które uległy uszkodzeniu. Zakupiono w sumie 24 kosze, które w miejsce zużytych zamontowali pracownicy Brzeskich Zakładów Komunalnych odpowiedzialni za całość wiosennych prac porządkowych. Część starych pojemników poddano renowacji, dzięki czemu można je było zainstalować na niektórych przystankach autobusowych.

W miejskich donicach umiejscowionych w Rynku, na placach Kazimierza Wielkiego oraz Żwirki i Wigury, przy ulicy Głowackiego, na dwóch brzeskich rondach, a także przed budynkiem Urzędu Miejskiego zasadzono kolorowe wiosenne bratki.

– Wszystkie te prace mają na celu poprawę estetyki miasta. Doświadczenie poprzednich lat wskazuje, że odnowione place i ulice miejskie wywierają pozytywny wpływ na poruszających się po nich mieszkańców – podsumowują urzędnicy.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2021

X