Ruszył punkt masowych szczepień w Łapanowie – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek uruchomiono jeden z dwóch punktów szczepień powszechnych przeciw COVID-19 na Bocheńszczyźnie. Mowa o punkcie mieszczącym się w sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Kolejny zostanie uruchomiony w najbliższych dniach w hali Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Pierwsi zainteresowani szczepieniem pojawili się już o godzinie 8:00. Do południa w masowym punkcie nie było kolejek, szczepienia odbywały się płynnie, a średni czas oczekiwania to kilka do kilkunastu minut wynikający też z potrzeby np. wypełnienia ankiety przed szczepieniem – mówi Ryszard Drożdżak, wicestarosta Powiatu Bocheńskiego.

W punkcie mieści się kilka gabinetów, w których prowadzona jest kwalifikacja do szczepienia, a także samo szczepienie. Jest rejestracja, w której można umówić się na termin szczepienia. Od razu umawiane są także terminy podania drugiej dawki. Po szczepieniu każdy z pacjentów musi odczekać 15 minut, aby sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

W najbliższym tygodniu powinien ruszyć także punkt w „Mechaniku”. Oba punkty zostały tak zaplanowane, aby mogły obsłużyć w ciągu doby nawet 600 osób. W związku z tym bocheńskie starostwo przygotowało kampanię informacyjno-promocyjną pod nazwą „Bocheńszczyzna się szczepi” zachęcającą mieszkańców Powiatu Bocheńskiego do szczepień.

Informacje o funkcjonowaniu punktów są zamieszczane na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

Do zaszczepienia konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:

  • elektronicznie przez pacjent.gov.pl,
  • poprzez bezpłatną infolinię 989,
  • poprzez SMS wysłanego na numer 880 333 333 lub 664 908 556 o treści: SzczepimySie.

W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer tel. 14 615 32 50, pod którym także można zarejestrować się na szczepienie. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X