PILNE: Łapczyca ma dostać jutro dodatkowe szczepionki Johnson&Johnson

-

Po tym jak opisaliśmy, że punkt szczepień w Łapczycy odwołuje zaplanowane wizyty, bo otrzymał mniej dawek Pfizer’a niż zakładano, pojawiła się informacja, że Agencja Rezerw Materiałowych deklaruje wysłanie tam w sobotę 300 szczepionek Johnson&Johnson (potem okazało się, że tylko 100). Nie oznacza to jednak, że odwołane wizyty zostaną przywrócone.

Jak informowaliśmy w poprzedniej publikacji (TUTAJ) punkt szczepień w Łapczycy miał umówione na szczepienia w ten weekend ok. 750 osób. W piątek rano w transporcie z Agencji Rezerw Materiałowych dotarło tu jednak tylko 180 dawek. ARM twierdzi, że zrealizowała zamówienie w całości, GZOZ, że zamawiał więcej – z punktu widzenia chętnych do szczepienia nie ma to jednak znaczenia: do prawie 600 osób trzeba było wysłać informację o odwołaniu umówionych wizyt.

Po naszej publikacji i wpisach w mediach społecznościowych, w których oznaczyliśmy parlamentarzystów z regionu oraz profil @SzczepimySie prowadzony przez Centrum Informacyjne Rządu, nastąpiła szybka reakcja. Sprawą zainteresował się poseł z Bochni Stanisław Bukowiec, z ośrodkiem zdrowia w Łapczycy skontaktowali się przedstawiciele Agencji Rezerw Materiałowych.

Jak wynika z przekazanych nam informacji, w tę sobotę do GZOZ miałoby trafić 300 jednodawkowych szczepionek Johnson&Johnson, a w późniejszym terminie kolejne, od Pfizer’a.

Odwołane sobotnie terminy nie zostaną jednak przywrócone, natomiast prawdopodobnie jeszcze dzisiaj, po ostatecznej decyzji ARM, zostanie uruchomiona rejestracja na szczepienia Johnson&Johnson, które mogłyby ruszyć nawet w niedzielę.

Zobacz też: Łapczyca. Pół tysiąca osób na lodzie, bo szczepionki na Covid-19 nie dojechały z ARM

AKTUALIZACJA:

16:00 – GZOZ przekazał wiadomość, że ARM poinformowała właśnie, że jest w stanie dostarczyć jedynie 100 szczepionek J&J.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X