R e k l a m a

Academica – nowa oferta bocheńskiej Biblioteki

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z nowej oferty – Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica, dostępnej w Czytelni dla Dorosłych.

Darmowa wypożyczalnia Academica, działająca od 2014 r., zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Dzięki niej czytelnicy w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3,5 miliona publikacji.

W Czytelni dla Dorosłych bocheńskiej Biblioteki zainstalowano terminal Academici, który umożliwia korzystanie z publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Z systemu mogą korzystać wszyscy zainteresowani zasobami cyfrowej wypożyczalni. Academica jest szczególnie przydatna dla studentów i uczniów, gdyż ułatwia dostęp do książek, czasopism naukowych i popularnonaukowych, niezbędnych w procesie kształcenia, przygotowywania prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Rejestracja czytelników w Academice dokonywana jest za pomocą kart bibliotecznych. Ze zbiorów chronionych prawem autorskim można korzystać wyłącznie na terminalu zainstalowanym w Bibliotece, w której dokonało się rejestracji. 

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z zasobów Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc