R e k l a m a

Bochnia. Koalicja Obywatelska złożyła projekty uchwał ws. pomocy przedsiębiorcom

-

W piątek 28 maja Wojciech Pietras – pełnomocnik Komitetu „KOALICJA OBYWATELSKA NA RZECZ LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW” – złożył w Urzędzie Miasta zapowiadane projekty uchwał mających wesprzeć osoby prowadzące w Bochni działalność gospodarczą.

Uchwały dotyczą:

  • zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za 2021 r. przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie Gminy Miasta Bochnia i zwrotu określonej części opłaty (377 podpisów)
  • w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, niektórych grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 (chodzi o zwolnienie za okres od 1 stycznia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. dla firm działających m.in. w branży gastronomicznej, artystycznej, rozrywkowej, sportowej, rekreacyjnej, hotelarskiej, fryzjerskiej, kosmetycznej, czy prowadzących salony tatuażu i piercingu) – 385 podpisów.

Inicjatorzy akcji przypominają, że zaopiniowane projekty uchwał powinny zostać przedłożone Radzie Miasta na najbliższym posiedzeniu, nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia. Liczą, że zostaną przez radnych wprowadzone w życie. – Zwłaszcza, że jest to pierwsza tego typu oddolna inicjatywa mieszkańców Bochni – podkreślają.

W ocenie członków Komitetu „podjęcie działań polegających na wsparciu lokalnych przedsiębiorców to wyjście naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej w zakresie dbałości o utrzymanie i zachowanie miejsc pracy w Bochni”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc