Bochnia. Stawki za wodę i ścieki w MPWiK na razie bez zmian, ale wkrótce podwyżka

-

Czas obowiązywania taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków dla klientów Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni został przedłużony. Stawki wprowadzone rok temu miały obowiązywać do 28 maja, ale nowe taryfy zostaną wprowadzone dopiero za kilka tygodni. Podwyżka za wodę wyniesie ok. 6 proc., a za ścieki ok. 4,5 proc. – ustalił Bochnianin.pl.

Klientami MPWiK w Bochni są mieszkańcy Bochni i miejscowości w gminie Bochnia: Łapczyca, Gawłów, Ostrów Szlachecki, Słomka, Krzyżanowice.

Obecne taryfy zostały zatwierdzone 3 lata temu. Wniosek złożony przez MPWiK do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zawierał bowiem stawki na 3 lata do przodu.

Aktualne taryfy obowiązują od 29 maja 2020 r. i powinny przestać obowiązywać 28 maja 2021 r. Tak się jednak nie stanie, bo przez błąd formalny Wody Polskie nie zatwierdziły jeszcze nowych taryf.

Prezes bocheńskiego MPWiK przewiduje, że do zatwierdzenia dojdzie na przełomie czerwca i lipca.

Najlepiej byłoby, aby nowe taryfy weszły od 1 lipca. Uprościłoby to wtedy kwestię składania sprawozdań. Rozpoczynanie nowych stawek w środku miesiąca, czy tak jak do tej pory pod koniec, wprowadza zamieszanie – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Zbigniew Rachwał, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bochni.

Obecnie obowiązujące stawki to 4,47 zł brutto za 1 m3 wody i 6,75 zł brutto za 1 m3 odprowadzonych ścieków.

Na pierwszy rok obowiązywania nowych stawek zawnioskowaliśmy o podwyżkę ok. 6 proc. za wodę i ok. 4,5 proc. za ścieki – poinformował prezes Zbigniew Rachwał.

Wnioskowane przez MPWiK podwyżki na razie należy traktować jako prawdopodobne. Wymagają jeszcze bowiem zatwierdzenia przez Wody Polskie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

kwiecień, 2023