Bochnia. W sobotę warsztaty dla całych rodzin przy szybie Sutoris

-

W sobotę 5 czerwca 2021 r., w godzinach od 16:00 do18:00 zapraszamy na inauguracyjny event pod nazwą: ARTYSTYCZNIE O BOCHNI. Wydarzenie zorganizuje Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM. 

Sobotnie spotkanie to pierwsze z czterech planowanych warsztatów, które odbędą się na bocheńskich terenach zrewitalizowanych – ciągach pieszych przy ulicach Solnej i Sutoris.

Celem tego cyklu mikro eventów jest przywrócenie uczestnictwa w kulturze, umożliwienie mieszkańcom udziału w działaniach plastycznych, prowadzonych w miejscach rewitalizowanych przez ostatnie lata.

Warsztaty mają charakter twórczy – uczestnicy na kolorowych kartach, na sztalugach, z rzeczywistości i z wyobraźni zbudują bocheńskie nadszybie. Nadszybie w mieście solnym to symbol charakterystyczny i rozpoznawalnie wznoszący się nad miastem. Inspirując się sąsiedztwem – szybem Sutoris – będziemy wraz z dziećmi i ich rodzicami tworzyć główny szyb. W pracach wykorzystamy kreatywność, wyobraźnię dzieci oraz wsparcie rodziców.  Do dyspozycji dzieci będą miały materiały różniące się kolorami, fakturą, wielkością, by móc stworzyć prace marzeń.  Dzieci skorzystają także z materiałów przekazanych przez Kopalnię Soli w Bochni – brył soli. Do działań twórczych posłużą im także materiały plastyczne: kształtowniki, kartony tekturowe, drewno, papiery kolorowe, sznurki, bibuły, taśmy kolorowe, plastelina.

Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, rodziców, seniorów. Spędźmy sobotnie popołudnie razem – wstęp wolny! 

Warsztaty odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony sanitarnej.  
Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X