Biblioteka: 15 czerwca spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

-

Biblioteka po długiej przerwie powraca do organizacji spotkań, warsztatów, wernisaży i zajęć. Wszystkie odbywać się będą w reżimie sanitarnym i na zasadach obowiązujących obostrzeń.

15 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką między innymi sagi „Stulecie Winnych”, na podstawie której powstał serial „Stulecie winnych“.
Ałbena Grabowska – polska pisarka, doktor nauk medycznych, lekarz neurolog i epileptolog. Zadebiutowała w 2011 powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Zanim jednak do tego doszło, autorka przez wiele lat pisywała do rubryk o tematyce medycznej takich gazet, jak „Claudia”, „Życie na Gorąco” czy „Tele Tydzień”. Publikowała także artykuły medyczne w zagranicznych pismach naukowych. Od tamtej pory wydała ponad dwadzieścia książek, nadal pracując czynnie jako lekarz. Pisze zarówno teksty literackie, jak i naukowe, spośród jej twórczości można wybierać zarówno książki dla dorosłych czytelników jak i tych przeznaczonych dla najmłodszych i młodzieży.

Obok cyklu książek „Stulecie Winnych” jest autorką wielu innych ciekawych powieści, np. „Lot nisko nad ziemią” ; „Kości proroka” ; „Coraz mniej olśnień” i najnowsza powieść „Rzeki płyną jak chcą”. Na swoim koncie ma ponadto trylogię „Alicja w krainie czasów” oraz serię książek dla dzieci opowiadających o Julku i Mai.

W ostatnim okresie skupiła się na scenariuszach filmowych, napisała także libretto musicalu „Pora jeziora”, wystawionego przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską w 2020 roku. Chętnie występuje w epizodycznych rolach w ekranizacjach swoich książek.

W 2015 roku Ałbena Grabowska otrzymała podczas Festiwalu Literatury Kobiecej nagrodę „Pióra”. To nagroda o tyle cenna, że przyznają ją same czytelniczki.

Spotkanie poprowadzi Dorota Rzepka. Zapraszamy,15 czerwca, godz. 17.00, sala klubu Biblioteki I p.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2021

X