R e k l a m a

Na basenach wciąż restrykcje. „Apelujemy o korektę rządowego rozporządzenia!”

-

Pływalnie i aquaparki w całej Polsce po jesienno-zimowym lockdownie mogą już być otwarte dla klientów indywidualnych, ale wciąż obowiązują w nich restrykcje dotyczące m.in. limitów osób. Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, którego prezesem jest dyrektor basenu w Bochni Robert Hołda, apeluje do rządzących o większe poluzowanie obostrzeń.

– Wakacje tuż, tuż a tymczasem – z niewidomych przyczyn – w aquaparkach i na pływalniach nadal mają obowiązywać limity do 50% obłożenia obiektów. Nie znajdujemy żadnego uzasadnienia dla tych decyzji, dlatego wspólnie apelujemy do władz o zwiększenie dostępności naszych obiektów i umożliwienie powrotu do powszechnej rekreacji, rehabilitacji i rekonwalescencji w wodzie dla szerokiego grona Polaków, dla których wizyta na pływalni jest niejednokrotnie jedyną formą aktywności fizycznej – wskazuje Robert Hołda.

Dyrektor bocheńskiej pływalni zwraca uwagę, że kina i teatry, parki rozrywki, wesołe miasteczka, a także hotele już przygotowują się na wakacyjne zmiany, które wkrótce pozwolą im prowadzić działalność do 75% obłożenia swoich obiektów, luzowanie ograniczeń przewidziano także na siłowniach czy w branży kongresowo-targowej (limit 1 os. na 10m2), ale niestety nie w aquaparkach i na pływalniach.

– Zdaniem polskiego rządu nadal powinniśmy działać tylko na 50% obłożenia obiektów, podczas gdy w ubiegłym roku, w lipcu i w sierpniu, aquaparki w całym kraju były otwarte na 75%, a pozostałe obiekty naszej branży na 100% i o ile nam wiadomo sanepid nie odnotował wtedy ani jednego ogniska zakażeń w naszych obiektach. Dziś w obliczu odpływającej trzeciej fali epidemii i stale poszerzanego programu szczepień wszyscy zadajemy sobie pytanie – jakie merytorycznie ważne powody skłoniły polski rząd do tak drastycznych decyzji, które w planie znoszenia ograniczeń pomijają całą branżę basenową? Chcemy wierzyć, że to raczej zwykłe przeoczenie, albo błąd redakcyjny, niż świadoma decyzja – dodaje prezes Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie.

Apelujemy o szybką korektę rządowego rozporządzenia i otwarcie aquaparków, pływalni, term i saunariów w całym kraju z zastosowaniem ograniczenia w postaci 75% limitu osób mogących jednorazowo korzystać z danego obiektu! – podsumowuje Robert Hołda.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc