We wrześniu Charytatywny 24h Bieg Górski w Bochni

-

Charytatywny 24h Bieg Górski w Bochni odbędzie 18/19 września 2021 r. To nowy projekt Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium – uczestnicy zawodów w kilkuosobowych sztafetach przez dobę będą na przemian zbiegać i wspinać się po wzgórzu Uzbornia…

– Bieg o pierścień Św. Kingi ponownie odłożyliśmy na „lepsze czasy”. Nie chcemy ryzykować skasowania kolejnej edycji, nie potrafimy przewidzieć sytuacji, postanowiliśmy zrealizować plan, który od jakiegoś czasu „chodził nam po głowach” – mówią organizatorzy z Fundacji Auxilium.

Bieg górski w mieście bez gór. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak. 

– Zaplanowaliśmy trasę, przy pokonaniu której maksymalnie sześcioosobowe drużyny przez 24 godziny pokonają około 100-200 kilometrową trasę, osiągając w tym czasie 10000 metrów przewyższenia w terenie. 

Bieg w stylu anglosaskim, wymagający doświadczenia w tego typu biegach, trudny technicznie. Kilometrowa pętla w Parku Rodzinnym Uzbornia, prowadzi w dół i w górę, w większości po ścieżkach, na których biegaczom nieustannie towarzyszyć będzie piach, błoto, wystające konary drzew, skarpy i uskoki. 

– W rywalizacji sportowej wygra ta drużyna, która przebiegnie najdłuższy dystans w ciągu 24 godzin. Z racji wymagań i poziomu trudności oraz dystansu, gwarantujemy, że każda startująca drużyna, będzie zwycięzcą – podkreślają organizatorzy. – Zapraszamy do uczestnictwa drużyny biegowe z naszego regionu, ale nie tylko.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników na trasie, udział w imprezie będzie mogła wziąć tylko ograniczona liczba drużyn. Uczestnik biegu musi mieć ukończone 18 lat. W zawodach będzie mogło wziąć udział 12 drużyn (decyduje kolejność zgłoszeń).

Każda drużyna wspierana będzie przez Darczyńcę, który za każdy pokonany przez drużynę kilometr, przekaże darowiznę na rzecz wsparcia podopiecznych Fundacji Auxillium. 

To pierwsze tego typu wydarzenie sportowe w Bochni, dlatego tym bardzie zachęcamy, aby mieć swój osobisty udział w tworzeniu kolejnej biegowej przygody po wspaniałych terenach Bochni.

O Biegu:

Start 18 września, godzina 11.00
Limit czasu: 24 godziny
Miejsce startu: Park Rodzinny Uzbornia – Amfiteatr
Cel Biegu – wsparcie podopiecznych Fundacji Auxilium.

Zapisy: [email protected] (prosimy o przesłanie nazwy drużyny, adresu e-mail i nr kontaktowego.)

Organizatorzy czekają na zgłoszenia, listy startowe zamknięte zostaną 30 czerwca o północy.

Regulamin: https://tiny.pl/r3z34 

Pytania techniczne i regulaminowe biegu prosimy kierować do Marcina Gibały tel. 781192432 oraz Rafała Kłosowskiego tel. 513059024.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Bochnia oraz Powiatu Bocheńskiego. 

Patron medialny: Bochnianin.pl
Projekt logo: Patryk Salamon

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2021

X