R e k l a m a

Premier Morawiecki w fabryce MAN w Niepołomicach promował „Polski Ład”

-

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w piątek Małopolskę. Szef rządu wizytował finalizowaną właśnie budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w Przybysławicach w gminie Zielonki oraz zakład firmy MAN Trucks w Niepołomicach. W obu miejscach przypominał o głównych założeniach „Polskiego Ładu”.

10 czerwca pomiędzy firmą MAN Trucks w Niepołomicach a m.in. wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą zostało zawarte memorandum o współpracy. Zlokalizowany w strefie ekonomicznej w Niepołomicach zakład produkujący pojazdy ciężarowe marki MAN zostanie rozbudowany. Po realizacji projektu za ok. 450 mln zł już w 2023 r. z taśm produkcyjnych będzie zjeżdżało codziennie nawet 300 ciężarówek dziennie. Zakład nie tylko zwiększy zdolność produkcyjną, ale także zatrudni docelowo łącznie ponad 2500 pracowników. Więcej o tym TUTAJ.

– Bardzo cieszę się, że z naszymi inwestorami zagranicznymi budujemy nowe hale produkcyjne, które zwiększają moce produkcyjne do 300 samochodów dziennie. Będą one rozsławiały Polskę na świecie – mówił w czasie wystąpienia dla mediów prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

„Polski Ład” to setki tysięcy nowych miejsc pracy. To miejsca pracy, w których wykształceni Polacy będą mogli znajdować pracę w przemyśle przyszłości. Przemysł samochodowy jest naszym oczkiem w głowie, daje wiele miejsc pracy. Dlatego przygotowujemy dla inwestorów z całej Europy, z całego świata najlepsze możliwe warunki w ramach Polskiego Ładu aby przyciągać kolejnych inwestorów w sektorach takich właśnie jak elektromobilność, czy sektor mobilizacyjny – podkreślił premier.

– To nas napawa wielką dumą, że renomowani inwestorzy lokują inwestycje w Polsce, bo wiedzą, że mamy bardzo dobrych pracowników. Obok wielkich fabryk jak ta, tworzy się cały łańcuch polskich kooperantów. Chcemy wesprzeć tworzenie małych i średnich firm, którzy wyrastają na wielkich europejskich graczy. Dziękuję zagranicznym inwestorom i producentom, że tu w Niepołomicach powiększają zakład.

Niech każda ciężarówka, która stąd wyjedzie, będzie wizytówką wysokiej jakości polskiego przemysłu – zakończył Mateusz Morawiecki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia