Bochnia. Zbiórka darów dla pogorzelców ze wsi Nowa Biała – ZDJĘCIA, WIDEO

-

W związku z pożarem w miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim kolejne jednostki OSP w całym kraju organizują pomoc – zbiórkę niezbędnych artykułów, które będą mogły przydać się pogorzelcom. W Bochni akcję zainicjowali druhowie z OSP Chodenice.

Pożar w miejscowości Nowa Biała w gminie Nowy Targ wybuchł w sobotę ok. 18.20. Gęsta zabudowa i wiatr spowodowały efekt domina – ogień błyskawicznie zajmował kolejne zabudowania mieszkalne i gospodarcze. W akcji gaśniczej brało udział prawie pół tysiąca strażaków z całej małopolski. Bilans pożaru to ogromne straty materialne: uszkodzonych zostało 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin (około 110 mieszkańców).

Ogromna tragedia mobilizuje chcących nieść pomoc ludzi nie tylko na miejscu, ale w całym kraju. W niedzielę kolejne jednostki OSP ogłaszają zbiórki pomocy rzeczowej. W akcję włącza się OSP Chodenice.

Artykuły będą przyjmowane w poniedziałek 21 czerwca, we wtorek 22 czerwca oraz w środę 23 czerwca w godzinach 16:00-21:00 (poniedziałek, wtorek i środa).

Lista potrzebnych artykułów:

– Środki czystości: Chemia domowa, proszki do prania, płyny, mydła itp.
– Miotły, mopy, wiadra i inne przydatne urządzenia do czyszczenia
– Sprzęt do pracy: Rękawice, łopaty, widły, miotły, młotki itp.
– Sprzęt AGD: Czajniki, lodówki, kuchenki mikrofalowe itp.
– Produkty spożywcze o długiej dacie przydatności i nie potrzebujące przechowywania lodówce.
– Środki higieny osobistej: podpaski, płyny, mydła itp.
– Produkty dla dzieci: mleka w proszku, kaszki, przekąski dla dzieci, zabawki (będziemy przyjmować tylko nowe), mokre chusteczki itp..

Numery kontaktowe do druhów:
606-686-336 – Patrycja
535-847-123 – Krzysztof

Miejsce zbiórki artykułów: REMIZA OSP CHODENICE.

Zachęcamy inne jednostki do włączenia się do akcji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023