Ruszyły zapisy na XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy

-

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni zaprasza na XXVII Memoriałowy Bieg Majora Bacy, który odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia. Impreza wraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią.

Trasa 10 km biegu głównego będzie przebiegać tak jak zwykle ulicami Chodenicką, Karosek (dwie pętle). Bieg ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start przewidziano o godz. 16:00 w Chodenicach.

Regulamin biegu dostępny jest TUTAJ. Natomiast TUTAJ znajduje się link do rejestracji.

Dodatkowo zostaną zorganizowane biegi dla dzieci i młodzieży oraz rodzinny piknik. Początek biegów o godz. 15:00. W programie zawody dla dzieci do lat 6 (200 m), do lat 8 (400 m), do lat 12 (800 m) oraz młodzieży do lat 16 (ok. 1 km).

Organizowany od 27 lat Memoriałowy Bieg Majora Bacy odbywa się w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń.

Organizatorami XXVII Memoriałowego Biegu Majora Bacy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia, Salt Runners Bochnia, Urząd Miasta Bochnia, OSP Chodenice.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Miasta Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2021

X