Bochnia. Na Rynku ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19. Kolejka chętnych

-

W sobotę i niedzielę na Rynku w Bochni działać będzie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19. Takie punkty w ten weekend rozstawiono także w 10 innych miejscach Małopolski. Zaszczepić się będzie mógł każdy, kto skończył 18 lat. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Wystarczy przyjść i ustawić się w kolejce.

Do szczepień zachęcają Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. W Bochni przygotowanych jest 500 dawek jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. Więcej o tym TUTAJ.

Punkt będzie czynny 3 i 4 lipca (sobota-niedziela) w godzinach od 8.00 do 18.00.

Dziś od rana na Rynku stoi już kolejka chętnych do szczepienia.

– W Małopolsce jest w pełni zaszczepionych już ponad milion mieszkańców. To przejaw ogromnej odpowiedzialności za zdrowie i życie, swoje i najbliższych. Potrzeba zaangażowania jeszcze większej liczby mieszkańców naszego województwa, by poziom Małopolan w pełni zaszczepionych był znacznie wyższy. Stąd organizacja weekendowych akcji szczepień – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Poprzednie akcje weekendowe pokazały, że zainteresowanie mieszkańców i turystów, odwiedzających Małopolskę jest ogromne. Chcemy dotrzeć ze szczepionkami do każdego mieszkańca naszego województwa, stąd zaangażowanie samorządów lokalnych w propagowanie tych akcji – dodaje wojewoda.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2021

X