Bochnia. Poseł Neumann o szczepieniach: Wierzcie nauce, nie idiotom!

-

W czasie środowej konferencji w Bochni polityków Platformy Obywatelskiej poruszono m.in. wątek niskiego procentu zaszczepionych w powiecie bocheńskim. Dziennikarze zapytali, co więcej można zrobić, by zachęcić ludzi do szczepień?

Relacja z konferencji – TUTAJ.

– Zachęcanie już chyba się zakończyło… – ocenił pesymistycznie poseł Sławomir Neumann. – Jeżeli rząd rozpoczął od tego, że prezydent zaczął kwestionować sens szczepienia, kiedy współpracujący z nim hierarchowie kościelni zaczęli podawać absolutne idiotyzmy o tym, że szczepionki pochodzą z abortowanych płodów i część ludzi została tak negatywnie „zaszczepiona” nieprawdziwą wiedzą, fejkami… To dzisiaj nie jest już kwestia przekonywania. Bo ja nie wiem czy jest w stanie dzisiaj proboszcz jednej czy drugiej parafii odkręcić słowa, które padały wcześniej z ambony.

– Myślę, że należy zacząć poważnie myśleć o tym, żeby przynajmniej niektóre grupy zawodowe zostały zaszczepione obowiązkowo – dodał Sławomir Neumann. Sprecyzował, że ma na myśli m.in. nauczycieli, pracowników ochrony zdrowia, służby publiczne. – Nie możemy sobie pozwolić na to, że będziemy mieli połowę społeczeństwa niezaszczepioną. Jeżeli chcemy być znowu zamykani, mieć lockdown-y, tylko pracę zdalną – no to to jest jakiś kierunek, tylko to jest absurdalny kierunek, bo gospodarka może tego już naprawdę nie wytrzymać.

– Jeżeli mamy możliwości zaszczepienia, to niekorzystanie z tego jest dla mnie czymś niezrozumiałym. Ja nie rozumiem ludzi, którzy są gotowi jechać na safari do Afryki i tam są szczepienia które muszą przebyć i bez dyskusji się zaszczepią, nawet nie wiedzą na co, a tutaj… – zżymał się poseł. – Ponad 60 tys. ludzi zmarło na Covid w Polsce. Kilkaset tysięcy więcej zachorowało i zmarło z innych powodów. Jak można być takim idiotą, że w internecie jest większa wiedza niż ta medyczna. Ja zachęcam cały czas: wierzcie nauce, a nie idiotom, proste!

– Czyli edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja – podsumowała uczestnicząca w konferencji posłanka Urszula Augustyn. – Jeżeli ktoś jest w stanie uwierzyć w fakenewsy, bzdury które są w przestrzeni publicznej, to ta edukacja powinna być lekarstwem na to, żeby ludzie zrozumieli co mogą zyskać dzięki szczepieniom, jaka jest dla nich ochrona itd.

– Jedną rzecz chciałabym jeszcze podkreślić: to wszystko jest dzisiaj w rękach rządzących to oni mają na to pieniądze, mają instrumenty, mają środki. Edukacja na temat szczepień także do nich należy. I to jest także ich odpowiedzialność – podkreśliła Urszula Augustyn, a Sławomir Neuman dorzucił jeszcze: – Zachęta mogłaby być jedna: ci, którzy mają „paszport covidowy”
mogą korzystać z różnego rodzaju usług, koncertów, ci którzy nie są zaszczepieni, mają ten dostęp ograniczony.


Szczepienia przeciw Covid-19 w gminach powiatu bocheńskiego:

źródło: www.gov.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2021

X