Stanisław Bukowiec: Rozwiązanie proponowane przez PiS to de facto podniesienie podatku o 50%

-

„Polski Ład to dobry program i my go jako Porozumienie popieramy w znacznej większości” – zadeklarował w poniedziałkowej rozmowie na antenie Radia Kraków poseł z Bochni Stanisław Bukowiec. Zaznaczył jednak, że jego formacja zgłasza uwagi co do zapisów dotyczących zmian w opłacaniu i rozliczaniu składki zdrowotnej, które mogą uderzyć w małych i średnich przedsiębiorców.

– Polski Ład to dobry program i my go jako Porozumienie popieramy w znacznej większości, zresztą wiele postulatów, które wnosiliśmy znalazło się w tym programie. To choćby podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy, czy wprowadzenie drugiego progu podatkowego. Również wsparcie dla samorządów, czyli program inwestycyjny obecnie realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, czy tzw. ulga Gowina, a więc wsparcie dla osób zatrudnionych, które zarabiają poniżej 13 tys. zł – wyliczał Stanisław Bukowiec.

– Natomiast w tej chwili rozmawiamy na temat poprawek i rozwiązania, które mogłoby uchronić osoby przedsiębiorcze, osoby ciężko pracujące i tworzące miejsca pracy w małych, średnich firmach… – dodał.

– Rozwiązanie, które jest teraz proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość, a więc zmiana w systemie składki zdrowotnej, to tak de facto jest podniesienie podatku o 50%. Uważamy, że takie radykalne rozwiązanie może doprowadzić do trudnej sytuacji tych firm, z czasem może i do upadku. A docelowo także zwiększenia inflacji i drożyzny w sklepach, ponieważ wiele firm może to przenieść właśnie na koszty swoich produktów, czy usług – zwrócił uwagę Stanisław Bukowiec.

– Proponujemy pewne rozwiązania związane z możliwością choćby częściowego odliczenia składki zdrowotnej, które miałyby złagodzić podniesienie tego podatku. Jesteśmy w trakcie rozmów i myślę, że dojdziemy do porozumienia – poinformował poseł Bukowiec.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2021

X