Mateusz Polek mistrzem Polski juniorów młodszych w strzelaniu z pistoletu dowolnego

-

W dniach 14-18 lipca w kompleksie strzeleckim w Bydgoszczy zorganizowano Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i Mistrzostwa Polski (kategoria junior młodszy). Były to bardzo duże zawody, w których strzelali zawodnicy z 52 klubów, w tym zawodnicy Promienia z Bochni.

Rezultaty uzyskane przez zawodników z Bochni:

w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

• Mateusz Polek w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego uzyskał 454 pkt. i zajął 4. miejsce, w strzelaniu szybkostrzelnym (strzela się do 5 tarcz w seriach 8, 6 i 4 sekundowych) uzyskał 471 pkt. i zajął 12. miejsce;
  • Mikołaj Brzegowy w strzelaniu z karabinka pneumatycznego wystrzelał 478,4 pkt. i zajął 32. miejsce, w strzelaniu 3×30 (po 30 strzałów w postawie klęcząc, stojąc, leżąc) uzyskał 728 pkt. i zajął 37. miejsce;
  • Kamila Rębilas w strzelaniu z karabinka pneumatycznego uzyskała przyzwoity wynik w I serii, ale stres i brak doświadczenia spowodował, że poprawki na celowniku wykonywała w odwrotnym kierunku niż należało, co spowodowało, że zajęła 36 miejsce.

w Mistrzostwach Polski

• Mateusz Polek w strzelaniu z pistoletu dowolnego (pistolet o długiej lufie, odległość strzelania 50 m) uzyskał 342 pkt. i zajął 1. miejsce, czyli uzyskał tytuł mistrza Polski. W strzelaniu z pistoletu konkurencji 30 + 30 (30 strzałów do nieruchomej tarczy + 30 strzałów do tarczy ukazującej się na 3 sekundy) uzyskał 528 pkt. i zajął 6. miejsce.
  • Mikołaj Brzegowy w strzelaniu z kbks 60 strzałów leżąc uzyskał 592 pkt. i zajął 21. miejsce (w każdej następnej serii uzyskiwał dobre wyniki, a zakończył strzelanie serią 101,5 pkt.).