R e k l a m a

?? Urodzona w Brzesku żeglarka zdobyła srebrny medal na Olimpiadzie w Tokio! – WIDEO

-

Kibice cieszą się dziś z kolejnego medalu dla Polski zdobytego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Po nieprawdopodobnej wielodniowej walce srebro wywalczyły Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec w żeglarskiej klasie 470. Pierwsza z nich to zawodniczka pochodząca z powiatu brzeskiego.

Polki były na prowadzeniu po 6 z 11 wyścigów, po kolejnych dwóch spadły na drugie, a potem na trzecie miejsce. Dziś rano polskiego czasu odbywał się wyścig ostatni, decydujący o medalach. Nasze panie żeglowały wyśmienicie i ostatecznie przywiozą z Tokio srebrne medale.

Finałowy wyścig można obejrzeć także tutaj: https://youtu.be/fjaIqARZN2I

Jolanta Ogar-Hill urodziła się w Brzesku, wychowała się w niewielkiej miejscowości Łysa Góra w gminie Dębno (powiat brzeski). Przez ponad 10 lat grała… w siatkówkę w I i II lidze, najpierw w Gryfie Brzesko, potem w Sandecji Nowy Sącz, a następnie w Armaturze Kraków. Była lewą atakującą. W 2006 roku pod wpływem dr Witolda Dudzińskiego, lekarza reprezentacji Polski w żeglarstwie, zaczęła uprawiać żeglarstwo.

Najpierw jej partnerką w klasie 470 była Katarzyna Tylińska. W 2008 roku została załogantką Agnieszki Skrzypulec. Razem zdobyły siedem tytułów mistrza Polski i kwalifikując się do IO w Londynie, w których zajęły 12. lokatę. Po igrzyskach Jolanta Ogar przyjęła propozycję przejścia do reprezentacji Austrii, w której jej partnerką została Lara Vadlau. Z Valdau w styczniu 2013 w Miami odniosła zwycięstwo w otwartych mistrzostwach Ameryki Północnej, a w mistrzostwa Europy zajęła 3 miejsce. W czerwcu 2014 roku uzyskała obywatelstwo austriackie. Miesiąc później zdobyła mistrzostwo Europy, a we wrześniu 2014 r. mistrzostwo świata i kwalifikację do igrzysk w 2016 r. Sukcesy 2014 roku zostały nagrodzone w Austrii nagrodą „zespołu roku”.

Po czterech latach wróciła do reprezentacji Polski, ponownie tworząc jedną załogę ze Skrzypulec. Jest zawodniczką klubu UKŻ Wiking Toruń.

Jest zadeklarowaną lesbijką. W 2018 roku wzięła w Hiszpanii ślub ze swoją partnerką, Cuchie Hill.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc