Abp Marek Jędraszewski zachęcił radnych wojewódzkich do nieodrzucania deklaracji anty-LGBT

-

W niedzielę w Ludźmierzu (powiat nowotarski) metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski skomentował sprawę dotyczącą deklaracji anty-LGBT przyjętej dwa lata temu przez wojewódzkich radnych i groźby odebrania środków unijnych Małopolsce przez Komisję Europejską.

Wystąpienie metropolity krakowskiego podczas niedzielnej mszy opisują ogólnopolskie media. Zwrócono uwagę, że abp Marek Jędraszewski mówił m.in. o „współczesnej walce z Matką Bożą i jej dziećmi przez neomarksistowską ideologię LGBT”, która – jak stwierdził duchowny – posługuje się takimi narzędziami jak „kłamstwo i finansowe naciski m.in. na samorządy”.

Wolność ma swoją cenę. W tę cenę wchodzi honor. Wolności nie kupuje się za pieniądze. Bo to już nie jest wolność, a zniewolenie, za którym pójdą kolejne etapy upadlania własnej duszy – cytuje słowa abp. Marka Jędraszewskiego „Rzeczpospolita”.

Przypomnijmy: na najbliższy wtorek 17 sierpnia zaplanowano nadzwyczajną sesję sejmiku małopolskiego. Wniosek o zwołanie sesji złożyli radni opozycji, którzy chcą unieważnienia uchwały anty-LGBT. Tego oczekuje Komisja Europejska, która grozi wstrzymaniem funduszy unijnych. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023