R e k l a m a

Otwarto łącznik przed Bazyliką. Kiedy uruchomienie fontanny?

-

Kilka dni temu otwarto łącznik przed Bazyliką św. Mikołaja w Bochni. Prowadzono tam prace w ramach zadania „Rynek OD-NOWA”. Z kolei na Rynku wciąż trwa montaż fontanny. Jej uruchomienie planowane jest jeszcze w sierpniu.

Łącznik przed Bazyliką

Fragment pl. św. Kingi od ul. Bernardyńskiej do ul. Białej, czyli łącznik przed Bazyliką, otwarto w piątek 13 sierpnia. Na początku tej jednokierunkowej ulicy umieszczono znak „zakaz ruchu w obu kierunkach” (B-1) z tabliczkami o treści:

  • „Obowiązuje w niedziele oraz święta. Nie dotyczy dojazdu do posesji, Służb Miejskich, Taxi oraz zaopatrzenia”;
  • „Nie dotyczy uroczystości o charakterze religijnym”;
  • „Nie dotyczy rowerów”.

Nowe elementy na Rynku

W ostatnich dniach udostępniono kolejne fragmenty płyty Rynku, przesuwając ogrodzenie wyznaczające teren budowy. Podczas sobotniego koncertu ludzie korzystali już chociażby z ławek umieszczonych przy pomniku króla Kazimierza Wielkiego.

W płycie Rynku (na zachód od pomnika króla Kazimierza Wielkiego) zamontowano też kilka przezroczystych od góry sześcianów, w których umieszczono bryły soli. Całość w nocy jest podświetlana.

Podobny element znajduje się również na ul. Solnej.

Fontanna jeszcze w sierpniu?

Nadal trwają prace przy montażu fontanny. Kiedy zakończenie?

Obecnie fontanna wyposażana jest w urządzenia sterujące pracą fontanny. Po tych czynnościach możliwe będzie jej napełnienie i ustawienie prawidłowego jej działania. Planuje się uruchomienie fontanny jeszcze w sierpniu – poinformował Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

Termin całego zadania

Na pytania Bochnianin.pl o spodziewany termin zakończenia całego zadania „Rynek OD-NOWA” i aneksu do umowy z wykonawcą urzędnicy nie udzielili jednoznacznej odpowiedzi.

Prace są na ukończeniu. Pozostało jeszcze do dołożenia część nawierzchni północno-wschodniego narożnika rynku, a jest to związane z późniejszym niż planowano rozpoczęciem realizacji fontanny – stwierdził Andrzej Koprowski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc