Gdzie kupić OC w Bochni – w towarzystwie, agencji ubezpieczeniowej, a może przez Internet?

Według obliczeń, średni koszt OC w Bochni w zależności od marki posiadanego auta wynosi ok. 380-470 zł. Składka dla Ciebie może być jednak nawet o kilkaset zł wyższa, na co wpływa wiele czynników. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie zalety wiążą się z wykupieniem obowiązkowej polisy w towarzystwie ubezpieczeniowym, agencji ubezpieczeniowej lub przez Internet Forma załatwienia formalności ma bowiem istotne znaczenie w kontekście ceny OC.

OC bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym

Jednym z towarzystw ubezpieczeniowych, które ma swoją siedzibę w Bochni, jest PZU. Dla wielu Polaków to wciąż marka numer 1 – zakład ubezpieczeniowy, w którym wykupują polisę OC co roku, od wielu lat. Nie ma w tym nic złego… pod warunkiem, że akurat Ty nie przepłacasz. Konkurencja jest jednak spora. Być może w wielu innych towarzystwach, które nie mają oddziału w Bochni (lub wcale nie prowadzą stacjonarnej działalności), otrzymasz lepsze warunki ubezpieczenia? Nie dowiesz się tego, zanim nie dokonasz porównania, np. za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

Wróćmy jednak do wizyty w towarzystwie ubezpieczeniowym. Musisz dojechać do firmy, najlepiej uniknąć stania w kolejce, znaleźć na to wszystko czas. Co prawda są klienci, którzy nie wyobrażają sobie innego załatwiania formalności niż „twarzą w twarz”, ale czy należysz do tego grona?

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego z takich powodów jak blisko położona siedziba lub wieloletnie przyzwyczajenie może spowodować, że przepłacisz kilkaset zł albo i więcej za OC. Dlatego pamiętaj, że nie musisz wybierać tej samej firmy co zawsze ani kupować polisy na miejscu, w Bochni. Jakie są zatem inne wybory?

OC w (multiagencji) ubezpieczeniowej

W Bochni działają agencje ubezpieczeniowe, w których – jak wskazuje nazwa – pracują agencji ubezpieczeniowi. To specjaliści, którzy współpracują z kilkoma, kilkunastoma, a nawet kilkudziesięcioma towarzystwami ubezpieczeniowymi. Pośredniczą w zawiązywaniu umów między właścicielami pojazdów a firmami od OC, zapewniając korzyści obu stronom. Dla kierowców mają sporo zniżek i promocji, a przede wszystkim gwarantują możliwość porównania wielu ofert w jednym miejscu. Z kolei ubezpieczyciele mają dzięki agentom nowych klientów, choć nie angażują się osobiście w ich pozyskanie. To wygoda i korzyść dla każdej ze stron. Nadal jednak trzeba wyjść z domu, umówić się z agentem, dopasować do godzin pracy agencji. A to może być dla Ciebie pewną przeszkodą. Dlatego jest jeszcze jedna droga do nowego OC – przez Internet.

OC przez Internet

Internet daje niezwykłe możliwości, choćby zdobywania i poszerzania wiedzy na temat ubezpieczeń. Prosty przykład: OC na miesiąc. Zamiast zastanawiać się, czy taka oferta w ogóle jest dostępna, sprawdź to w Sieci. Odpowiedź znajdziesz w artykule na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/oc-na-miesiac/.

Kalkulator OC AC jest też świetnym narzędziem do samodzielnego porównywania ofert ubezpieczycieli. Cała procedura ogranicza się do wypełnienia jednego formularza, np. na telefonie w podróży lub laptopie w domu, kiedy tylko masz czas i możliwość, żeby to zrobić. Po wskazaniu wymaganych informacji, takich jak parametry pojazdu i dane właściciela, otrzymujesz automatycznie listę ubezpieczeń z obliczoną składką. Wiesz, że w firmie X zapłacisz tyle, a w firmie Y tyle. Dalsze formalności również możesz załatwiać w Sieci. Ubezpieczyciele, także posiadający stacjonarne oddziały, chętnie wspierają klientów, którzy chcą załatwić sprawę OC bez wychodzenia z domu.

Najnowsze

X