R e k l a m a

„Zamiast broni instrumenty”. Koncert uczniów „African Music School” – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni odbył się koncert uczniów „African Music School”. Wystąpili Jospin (gitara basowa), Hypolite (perkusja) i Christophe (gitara elektyczna), a wokalnie wspierał ich Dezarus – pochodzący z Republiki Środkowoafrykańskiej artysta młodego pokolenia, który aktualnie mieszka i tworzy w Lyonie we Francji.

„Zamiast broni instrumenty” to tytuł trasy koncertowej trzech uczniów z African Music School w Republice Środkowoafrykańskiej (RCA). Jej celem jest zbieranie funduszy na wybudowanie pierwszej prawdziwej szkoły muzycznej w miejscowości Bouar w tym kraju. Autorem projektu jest polski misjonarz brat Benedykt Pączka, a w Polsce prowadzi go fundacja AKEDA. Aby wybudować szkołę w miejsce prowadzonej obecnie prowizorycznie placówki, potrzeba blisko 4 mln złotych. Projekt architektoniczny stworzyli Architekci bez Granic, gotowe są wszelkie pozwolenia na budowę. Brakuje tylko pieniędzy.

Główną ideą African Music School jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, a ta w przyszłości da im pracę i możliwość utrzymania rodziny. Dla większości z nich będzie to zapewne też jedyna szansa na jakąkolwiek naukę. Co więcej, pełne radości zajęcia muzyczne pozwolą najmłodszym, choć na chwilę zapomnieć o trudnych realiach codzienności i powojennej traumie, dając im nadzieję na normalne życie (Republika Środkowoafrykańska od blisko 10 lat pogrążona jest w walkach zbrojnych i konfliktach).

Podczas koncertu prowadzona była kwesta, ale każdy chce wesprzeć African Music School może to nadal zrobić. Wpłat można dokonywać na konto 73 1090 1782 0000 0001 4712 3186 (kod swift banku: WBKPPLPP, tytuł wpłat: Darowizna szkoła muzyczna).Więcej informacji na www.africanmusicschool.com.

Niebawem będzie można zobaczyć wystawę fotografii autorstwa Michała Korty przedstawiających portrety uczniów African Music School.

Pierwotnie koncert miał odbyć się na terenie tężni solankowej, ale lokalizację zmieniono z powodu deszczu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024