Jan Flasza pożegnał się z publicznością i przeszedł na emeryturę – ZDJĘCIA

-

W piątek Jan Flasza, wieloletni dyrektor Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, przeszedł na emeryturę. Z publicznością pożegnał się wygłaszając prelekcję w ramach Muzealnej Akademii Historycznej.

Wykład „Pochwała Bochni sprzed lat – pochwała Bochni po latach?” był ostatnią tegoroczną odsłoną Muzealnej Akademii Historycznej. Jan Flasza mówił o mitach dotyczących Bochni.

Każdy ośrodek legitymujący się tak znakomitą przeszłością jak Bochnia wytwarza nie tylko obraz swojej przeszłości w ujęciu historycznym, ale również pewne mity, które kształtują podświadomie i wzmacniają ten pierwszy – powiedział Jan Flasza.

Piątkowe spotkanie było równocześnie okazją do podziękowań przechodzącemu na emeryturę dyrektorowi za długoletnie kierowanie bocheńskim muzeum. Jan Flasza pracował na stanowisku dyrektora Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni przez 28 lat.

Nową dyrektor jest wybrana w drodze konkursu Anetta Stachoń, która od pięciu lat pełniła obowiązki zastępcy dyrektora tej placówki. Z bocheńskim muzeum związana jest niemal od początku swojej zawodowej kariery.

Na zdjęciu nowa dyrektor Muzeum im. St. Fischera w Bochni Anetta Stachoń oraz odchodzący na emeryturę Jan Flasza.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023