R e k l a m a

Solidarność z Afgańczykami. Kwesta przed kościołami w całej Polsce

-

Dziś, w niedzielę 5 września, w Kościele w Polsce obchodzony jest „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. W kościołach i kaplicach w całym kraju trwa kwesta do puszek Caritas na rzecz pomocy uchodźcom.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. Jak poinformował Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, we współpracy z Caritas w Pakistanie, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

Pomoc Caritas ma trafić do afgańskich uchodźców kilkoma drogami. – Najwięcej Afgańczyków dostaje się do krajów sąsiadujących. Caritas Polska będzie tam pomagać we współpracy z pakistańskim oddziałem Caritas – informuje organizacja.

– Przekażemy środki m.in. na zakup żywności, pakietów higienicznych, na zapewnienie dostępu do czystej wody oraz godnych warunków sanitarnych (prysznice i toalety) – wyjaśnia Krzysztof Iwiński, koordynator programów zagranicznych Caritas Polska.

Abp Gądecki podkreślił też, że w Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne: – Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami.

Podsumowując: zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie działań Caritas w Pakistanie oraz na potrzeby uchodźców przebywających już w Polsce.

Jak pomóc?

  • Przekazując wsparcie za pośrednictwem strony caritas.pl/afganistan
  • Dokonując wpłaty na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: Afganistan)
  • Wysyłając SMS o treści AFGANISTAN pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • Biorąc udział 5 września w swojej parafii w zbiórce, ogłoszonej w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc