R e k l a m a

?? Bochnia. „Jedziemy na Uzbornię. Queen & Rock Tribute” – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Całe sobotnie popołudnie, a potem aż do późnego wieczora, Park Rodzinny Uzbornia opanowany był przez wydarzenia i uczestników pikniku „Jedziemy na Uzbornię – Queen & Rock Tribute”. Były koncerty, mnóstwo atrakcji dla dzieci, a także pokazy sportowe i taneczne.

Wydarzenie zorganizowała ekipa skupiona wokół inicjatywy „Jedziemy nad Rabę” – po sukcesie sierpniowej imprezy zorganizowanej na terenie ośrodka TKKF w Chodenicach, postanowiła ona pójść za ciosem podejmując nie lada wyzwanie, by spontanicznie, w ekspresowym tempie, przygotować nieplanowaną wcześniej imprezę na Uzborni.

W sobotę oprócz koncertów (wystąpili podopieczni Fundacji Młode Talenty, zespół Hortus, Futro z Ryby, Orkiestra Baczków i Przyjaciele, oraz LORD Sound of QUEEN – zespół specjalizujący się w coverach legendarnego brytyjskiego zespołu), można było skorzystać z licznych atrakcji towarzyszących, które przygotowały m.in. JODO GYM, JumpUp Team, Dance and Fitness House, Fabryka Formy Studio ONE, Animus, Event Przedszkole Butterfly i wiele innych.

Na scenie przez cały czas królowała muzyka rockowa, nawet wtedy gdy opanowała ją Orkiestra Baczków z Przyjaciółmi. Zresztą to właśnie z tego koncertu zapamiętamy chyba najwięcej: aranżacyjnie Baczków to już klasa sama dla siebie, znów talentem błysnęła bochnianka Barbara Furmańska, a brawurowy cover utworu Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci” z prostym, ale jakże wspaniałym przesłaniem refrenu („Nie patrz na to w jakim kraju / Jaki kolor dzieci mają / I jak piszą na tablicy / To naprawdę się nie liczy!”) został wręcz entuzjastycznie przyjęty przez publiczność wypełniającą amfiteatr (w Bochni zaśpiewali w duecie Aleksandra Gawłowicz i Tomasz Jarosz, natomiast klip do utworu możecie obejrzeć na oficjalnym kanale Orkiestry – TUTAJ). A chwilę później widownia głośno śpiewała już następny serwowany utwór – „Bo jo cie kochom”.

Przed finałowym koncertem LORD Sound of QUEEN, widzowie mieli jeszcze okazję obejrzeć spektakl taneczny „AMOK”, a na pobliskim placu zaprezentował się teatr ognia Los Fuegos.

Podobnie jak w sierpniu, także teraz impreza miał charakter dobroczynny – tym razem zbierano datki na wsparcie oddziału dziecięcego bocheńskiego szpitala.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia