W szpitalu w Bochni odwiedziny tylko dla zaszczepionych

-

– W szpitalu w Bochni na odwiedziny do chorych wpuszczane będą tylko osoby okazujące certyfikat szczepienia przeciw COVID-19 – donosi „Gazeta Krakowska”. Środki ostrożności wprowadzono także w szpitalu w Brzesku.

Jak informuje dziennik, w bocheńskim szpitalu czas odwiedzin u pacjentów ograniczono do maksymalnie kwadransa, a osoba odwiedzająca musi okazać certyfikat szczepień (kod QR). – Odwiedziny, w zależności od oddziału, możliwe są w godzinach od 13 do 15. W przypadkach terminalnych dyrekcja szpitala zezwala na odwiedziny poza wyznaczonymi zasadami, ale po wcześniejszym uzgodnieniu – precyzuje „GK”.

Ze względów epidemiologicznych środki ostrożności wprowadzono także w szpitalu w Brzesku (obowiązują od piątku 10 września). Skrócono czas odwiedzin – obecnie odbywają się one wyłącznie w godzinach 13-14 (wcześniej do godziny 17) – a odwiedzający muszą zachować reżim sanitarny (zdezynfekować ręce, nosić maseczki, zachować co najmniej 1,5 m odstępu).

Nowe zasady mają pomóc uniknąć sytuacji znanych z zeszłego roku, gdy na skutek zakażeń koronawirusem trzeba było całkowicie zamykać poszczególne oddziały.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022