? Alkomat Drager 6820 – skuteczny alkomat policyjny

Wybór odpowiedniego alkomatu z pewnością nie należy do prostych decyzji, szczególnie jeśli mowa o modelu, który ma być wykorzystywany do profesjonalnego użytku. Zastosowanie alkomatu do ułatwiania pracy służbom mundurowym stawia przed producentami dodatkowe wymagania w zakresie odpowiedniej specyfikacji technicznej oraz właściwego działania. Alkomat policyjny powinien być sprzętem w pełni niezawodnym, zapewniającym wysoką dokładność pomiaru w każdej sytuacji. Niewiele jest obecnie na rynku narzędzi, spełniających takie rygorystyczne wymagania. Jednym z nich jest model Drager 6820, stosowany w działaniu służb mundurowych już od wielu lat.

Podział alkomatów

Rynek alkomatów jest obecnie przepełniony różnego rodzaju urządzeniami. Potencjalni klienci z pewnością nie mogą narzekać na brak wyboru. Producenci prześcigają się w konstruowaniu najnowszych modeli, a także stosowaniem odmiennych technologii i różnorodnych rozwiązań. W zależności od indywidualnych potrzeb, można wybierać wśród alkomatów elektrochemicznych lub półprzewodnikowych. Pierwsza grupa działa dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości sensora elektrochemicznego, zapewniającego wyjątkową czułość, co przekłada się na dokładność pomiaru. Lepsza specyfikacja techniczna oznacza rzecz jasna wyższą cenę, dlatego na to rozwiązanie decydują się klienci o wyraźnie określonych potrzebach.

Pomiary można przeprowadzać również przy pomocy tańszych alternatyw, czyli alkomatów półprzewodnikowych. Swoją nazwę, podobnie jak alkomaty elektrochemiczne, zaczerpnęły od określenia swojego sensora. Zapewnia on pomiar z dużo mniejszą dokładnością, dlatego sprawdzi się jedynie wtedy, gdy użytkownik chce poznać jedynie przybliżoną wartość zawartości alkoholu we krwi. Za alkomatami półprzewodnikowymi może przemawiać wyjątkowo niska cena – to zdecydowanie najtańsza opcja, jeśli chodzi o tego typu urządzenia.

Alkomaty policyjne znajdują się na samej górze stawki z oczywistych powodów. Ich przeznaczeniem jest profesjonalne stosowanie ich na komisariatach oraz podczas kontroli drogowych, a to wymaga zaawansowanej specyfikacji technicznej, zapewniającej odpowiednią jakość działania. W profesjonalnych alkomatach policyjnych wykorzystuje się najnowsze technologie, pozwalające zachować wysoką dokładność pomiaru w każdych warunkach. Nie jest to wartość możliwa do osiągnięcia w przypadku alkomatów półprzewodnikowych, dlatego na zakup droższych alkomatów decydują się klienci o wyspecjalizowanych potrzebach.

Alkomat policyjny Drager 6820 – jak działa?

Alkomat policyjny musi wyraźnie wyróżniać się na tle innych urządzeń, ze względu na swoje profesjonalne przeznaczenie. W tego rodzaju narzędziach zawsze wykorzystuje się najlepsze rozwiązania, ponieważ to właśnie w nich producenci umieszczają najnowocześniejsze funkcje, mające za zadanie jeszcze bardziej usprawnić działanie danego urządzenia.

Alkomat policyjny Drager 6820 swoje funkcjonowanie opiera na wykorzystaniu wysokiej jakości sensora elektrochemicznego. To profesjonalne rozwiązanie zapewnia zachowanie wysokiej czułości w każdych warunkach, dzięki czemu otrzymywane pomiary są wyjątkowo dokładne. Stosowanie wygodnego ustnika ułatwia przeprowadzanie wielu kontroli w stosunkowo krótkim czasie. Korzystanie z alkomatu Drager 6820 jest wyjątkowo komfortowe dzięki jego budowie, a zaaplikowanie specjalnego kształtu sprawia, że urządzenie dobrze trzyma się w dłoni. To cecha szczególnie przydatna w profesjonalnym przeznaczeniu, gdzie konieczne jest wykonywanie wielu pomiarów dziennie.

Alkomat Drager 6820 – specyfikacja techniczna

Przeprowadzanie pomiarów jest nieuniknione w przypadku wykorzystania profesjonalnego. Z tego powodu ważne jest wczesne wykrywanie nieprawidłowości, na które szczególnie narażone jest często eksploatowane urządzenie. Alkomat policyjny Drager 6820 wyposażony został w tryb diagnostyki, automatycznie informujący użytkownika o ewentualnych nieprawidłowościach.

W urządzeniu zastosowano również rozbudowaną pamięć, aż do 5000 pomiarów oraz intuicyjne menu z wieloma funkcjami.

Gdzie kupić tego rodzaju profesjonalny sprzęt? Alkomat Drager 6820 kupisz w Polskim Centrum Kalibracji, gdzie zostanie on uprzednio odpowiednio przygotowany.

Najnowsze

X