R e k l a m a

Queen, Batman i Harry Potter. Co jeszcze gra nam fontanna i co będzie grać w przyszłości?

-

Od piątku na bocheńskim rynku funkcjonuje multimedialna fontanna, która wieczorem trzykrotnie serwuje pokaz woda+światło+dźwięk. Część wykorzystanych motywów muzycznych zapewne rozpoznaliście – my zidentyfikowaliśmy je dla Was wszystkie i mamy istotną informację: w przyszłości może to być zupełnie inny zestaw.

Obecnie fontanna uruchamia się każdego dnia o godz. 9:00 i do godz. 17:00 pracuje w trybie dziennym, generując łagodne, niskie strumienie wody z obniżonym tempem zmian obrazów wodnych. Od godziny 17:00 do zakończenia działa w trybie popołudniowo-wieczornym, zwiększając dynamikę pracy.

Pierwszy pokaz uruchamia się o godz. 19:00, kolejny o 20:30. Oba mają taki sam, dynamiczny, podkład muzyczny. Kolejno słyszymy:

  1. „We Will Rock You” (Queen)
  2. „The Dark Knight” – to ścieżka dźwiękowa z filmu o Batmanie „Mroczny Rycerz” z 2008 roku (Hans Zimmer & James Newton Howard)
  3. „He’s a Pirate” – utwór będący motywem przewodnim serii filmów „Piraci z Karaibów” (Hans Zimmer)
  4. Na finał rozbrzmiewa „We Are The Champions” (Queen)

Trzeci pokaz zaprogramowany jest na godz. 21:30 i z założenia muzyka jest bardziej łagodna. Zaczyna się prawdziwie magicznie, bo z głośników płyną dźwięki ścieżki z filmu o małym czarodzieju:

  1. „Hedwig’s Theme” – to najbardziej charakterystyczny utwór z serii o Harrym Potterze (John Williams)
  2. „Rydwany ognia” (Vangelis) – kompozycja ze słynnego filmu pod tym samym tytułem
  3. „Now We Are Free” – z filmu „Gladiator” (Hans Zimmer; Yvonne S. Moriarty)

Ile trwa sezon na fontannę?

Na razie fontanna została włączona na tydzień – to okres testowy, w którym sprawdzane jest, czy wszystkie jej elementy prawidłowo współgrają i funkcjonują. Jeśli wszystko będzie w porządku, a poprawki nie będą potrzebne, to fontanna w tym roku popracuje jeszcze do końca października – bo wtedy zakończy się dla niej sezon.

Czy fontanna zawsze będzie grać to samo?

Ponowne uruchomienie fontanny nastąpi w maju. Czy z tym samym zestawem muzycznym? Jeszcze nie zdecydowano, natomiast prawdopodobnie tak, bo w obecnym sezonie będzie on wykorzystywany zaledwie przez nieco ponad miesiąc.

Natomiast możliwości techniczne pozwalają na wgrywanie i programowanie pokazów innych na każdy sezon, teoretycznie można przygotować też coś specjalnego na jakieś konkretne wydarzenie. Swobodnie można też ustalać/zmienić liczbę pokazów, pory ich uruchamiania, to czy mają się one odbywać przez cały tydzień, czy może tylko w weekendy itd.

Wisienka na torcie

– Fontanna zamontowana na bocheńskim Rynku z całą pewnością będzie stanowić atrakcję turystyczną – nie mają wątpliwości urzędnicy magistratu. W opinii wielu to „wisienka na torcie” całej rewitalizacji.

W weekend, mimo kiepskiej pogody, multimedialny obiekt przyciąga mieszkańców miasta, którzy naocznie chcą sprawdzić jak się on prezentuje. Sądząc po zasłyszanych rozmowach, dominuje pozytywne zaskoczenie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc