R e k l a m a

Kiedy uruchomienie fontanny na bocheńskim Rynku?

-

Po przerwie zimowej fontanna zlokalizowana na Rynku w Bochni ma zostać uruchomiona 4 maja – poinformowała ostatnio Aldona Słowik, urzędniczka z bocheńskiego magistratu.

Kilka dni temu podczas posiedzenia komisji kultury o termin uruchomienia fontanny zapytała radna Anna Morajko.

Jest zlecone wiosenne uruchomienie fontanny, ponieważ robi to specjalistyczna firma Water System, która wykonywała fontannę. Ma to związek z gwarancją. Firma ta wykonuje przygotowanie do sezonu zimowego i wiosennego. Mają problemy kadrowe i terminowe, więc obiecali nam 4 maja. Na początku firma obiecywała koniec maja, ale udało nam się wynegocjować uruchomienie fontanny 4 maja – odpowiedziała Aldona Słowik, naczelniczka wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w bocheńskim magistracie.

To są takie problemy utrzymaniowe, z którymi spotykamy się na co dzień w różnych sferach – dodała Aldona Słowik.

Takie wiadomości niesatysfakcjonujące nas, bo skoro ponieśliśmy takie duże koszty, żeby mieć tężnię, fontannę, rewitalizację Rynku… – skomentowała radna Anna Morajko.

Naczelnik Aldona Słowik zwróciła uwagę, że koszty ponoszone są cały czas. – Uruchomienie fontanny to koszt ok. 5 tys. zł. Nie jest to usługa za darmo. Utrzymanie wszystkich obiektów dalej nas kosztuje. To wszystko jest bardzo drogie w utrzymaniu – przyznała Aldona Słowik.

Przerwa zimowa multimedialnej fontanny na bocheńskim Rynku trwa od 19 października 2022 r.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia