Futsal. Cober i Pralnia Curyło sponsorami BSF. Klub zmienia trenera

-

Ekologiczna Pralnia Chemiczna Curyło przedłużyła umowę sponsorką z BSF na kolejny rok, a do grona sponsorów występującego w 1. lidze zespołu dołączyła także spółka deweloperska COBER. Tymczasem klub szykujący się do startu sezonu dość niespodziewanie musiał rozpocząć poszukiwania nowego trenera.

W tegorocznych rozgrywkach drużynę nadal wspierać będą także m.in. BTW, Ekombud, Baribals, Lemon, Gerex, Integro, Hardwood i Riko. Sponsorem strategicznym i tytularnym pozostaje ABJ Sp. z o.o.

Drużyna BSF, która od dwóch sezonów dobija się do drzwi Ekstraklasy, w czasie przerwy letniej dokonała kolejnych wzmocnień. Klub zasilili m.in. Adam Wędzony (doświadczony gracz, który ma na koncie ponad 100 spotkań w Futsal Ekstraklasie), dwóch reprezentantów Kostaryki – Militon Tijerino i Mainor Cabalceta oraz Andrzej Musiał (były gracz ekstraklasowej drużyny ze Słomnik).

Dość niespodziewanie tuż przed początkiem sezonu na wszystkich spadła jednak jak grom z jasnego nieba informacja o problemach zdrowotnych trenera Marcina Waniczka. 16 września klub poinformował o podjętej wspólnie ze szkoleniowcem decyzji o zawieszeniu współpracy.

– Wierzymy że Trener już niedługo będzie się cieszył pełnią sił i szybko wróci do formy! Trener zawsze powtarzał że nie można się poddawać, tak samo niech będzie w tym przypadku. Trenerze trzymamy kciuki i jesteśmy z Tobą! – napisano w komunikacie.

Dziś oficjalnie poinformowano, że zarząd BSF ABJ Bochnia podjął decyzję, że do czasu zakontraktowania nowego trenera zespół będzie prowadził Maciej Wołoszyn jako tymczasowy szkoleniowiec.

Sezon startuje już w najbliższy weekend. Na początek BSF zmierzy się na wyjeździe z AZS UEK Kraków. Tydzień później, 3 października, bochnianie zagrają pierwszy mecz u siebie – z P.A. Nova Gliwice.

Patronem medialnym drużyny jest Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023