R e k l a m a

Wolontariusze Polski 2050 sprzątali lasek Uzbornia w Bochni

-

O akcji „Sprzątanie świata” pamiętali w miniony weekend m.in. wolontariusze Polski 2050, którzy w Bochni posprzątali lasek Uzbornia. Zebrano 14 worków śmieci – głównie butelek, które zalegały – sądząc po stopniu ich nawarstwienia – od dosyć długiego czasu w pobliżu potoku Babica.

Akcję sprzątania w Bochni zorganizowali w sobotę 18 września członkowie Ruchu Polska 2050 z powiatu bocheńskiego.

– Szczególnie cieszy zaangażowanie najmłodszych, ale dziwi fakt, że w tym roku wiele szkół nie organizowało żadnej akcji sprzątania. A miejsc, które tego potrzebują, nie ubywa – zauważyła jedna z wolontariuszek.

W Małopolsce akcja prowadzona była również w Krakowie. W niedzielę 19 września zebrano 38 worków ze śmieciami wzdłuż brzegów rzeki Prądnik.

Wśród zebranych przedmiotów znalazły się: odkurzacz, domofon, 5 radioodbiorników, okap kuchenny, worek pełen gniazdek elektrycznych, kable, lampka, muszla klozetowa, 2 okiennice, opona – wyliczał wolontariusz po zakończonym sprzątaniu.

Takie akcje pokazują, że są ludzie, którym zależy na stanie naszego świata. Uzmysławiają też gorzką prawdę: tak dużo jest jeszcze do zrobienia i tak niezbędna jest właściwa edukacja, w wyniku której liczba osób tak bezmyślnie pozbywających się odpadów będzie maleć – podsumowali organizatorzy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia