Bochnia. W piątek otwarcie łącznika autostradowego

-

Zgodnie z zapowiedzią, jeszcze we wrześniu kierowcom udostępniony zostanie w całości nowo wybudowany łącznik autostradowy (I etap). Jak dowiedział się Bochnianin.pl, otwarcie ma nastąpić w piątek rano.

Obecnie kierowcy korzystają z nowo wybudowanego kilkusetmetrowego odcinka drogi od węzła autostradowego do ronda w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej – potem wracają na stary szlak i drogę powiatową, bo ponad 1-kilometrowy odcinek drogi jeszcze nie został oddany do użytku.

Od piątku będzie można już z niego korzystać w całości. W oficjalnym otwarciu weźmie udział wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, zaproszono też starostę bocheńskiego i burmistrza Bochni.

Długość nowo wybudowanego odcinka drogi wojewódzkiej wynosi ok. 1,8 km. Inwestycję zrealizowała firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Koszt to ok. 35,8 mln zł – inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, ale w montażu finansowym uczestniczyły również lokalne samorządy: Powiat Bocheński i Gmina Miasta Bochnia dołożyły się po 600 tys. zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X