R e k l a m a

Noc Spisowa także w Bochni

-

W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 Gminny Komisarz Spisowy zaprasza na ogólnopolską akcję Głównego Urzędu Statystycznego pod nazwą „NOC SPISOWA”.

W Bochni NOC SPISOWA odbędzie się 25 września 2021 r. od godziny 8:00 do 24:00, w głównym holu Urzędu Miasta Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego 2, 32-700 Bochnia.

Postęp spisu w województwie małopolskim jest na wysokim poziomie, bliskim 90%. Maruderzy mają czas tylko do 30 września. Za odmowę spisania się grożą kary finansowe – nawet 5 tys. zł.

Na całym świecie powszechne spisy ludności są podstawowym narzędziem gromadzenia informacji o sytuacji demograficznej i społecznej, stanowiąc jednocześnie fundament diagnozy i kreowania potencjału społeczno – gospodarczego kraju. To najstarsze, największe i jedno z najważniejszych badań statystycznych realizowanych co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej – przypomina Agnieszka Szlubowska dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie.


Spis przez internet
To najczęściej wybierana forma spisu w Małopolsce. Na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy samodzielnie wypełnić. Można to zrobić na komputerze, urządzeniu mobilnym lub smartfonie.

Spis w punkcie spisowym
Jeśli samospis internetowy nie jest możliwy we własnym zakresie można spisać się w punktach spisowych, dostępnych w urzędach gmin i urzędach statystycznych, gdzie udostępniono stanowiska komputerowe do spisu, a pomocą służą pracownicy biur spisowych. Wojewódzkie biuro spisowe umożliwia spis mieszkańcom Małopolski również podczas wydarzeń plenerowych w tzw. mobilnych punktach spisowych.

Rachmistrzowie spisowi
Do realizacji spisu zostali zatrudnieni rachmistrzowie, pomagający spisywać się respondentom, którzy nie spisali się samodzielnie. Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzom kontaktującym się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrzów jest obowiązkowy.

Spis przez telefon
To metoda uzupełniająca. Osoby wykluczone cyfrowo mogą spisać się telefonicznie, dzwoniąc na infolinię spisową od poniedziałku do niedzieli, od 8:00 do 20:00,  pod numer: 22 279 99 99.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc