?? Bochnia. Otwarto I etap łącznika autostradowego – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Od piątku można już korzystać w całości z nowo wybudowanego I etapu łącznika autostradowego. W oficjalnym otwarciu wzięli udział przedstawiciele zarządu województwa, radni sejmiku, poseł z Bochni oraz lokalni samorządowcy.

Podczas uroczystości podkreślano, że to dopiero I etap inwestycji. Jak zwracaliśmy uwagę w Bochnianin.pl, realizacja tego odcinka wciąż niewiele zmienia jeśli chodzi o sposób skomunikowania autostrady A4 z drogą krajową nr 94. Prawdziwą rewolucją będzie dopiero realizacja II etapu. Będzie to jednak ta trudniejsza i nawet 2-3-krotnie droższa część zadania. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej – ma być gotowa do czerwca 2023 roku.

Dziś przypomniano, że będzie jeszcze III etap inwestycji – to droga wzdłuż autostrady od łącznika do drogi wojewódzkiej biegnącej przez Proszówki. Dopiero realizacja wszystkich tych trzech elementów stworzy północno-wschodnią obwodnicę miasta, dzięki której powinno zmniejszyć się obciążenie ruchem na drogach miejskich.

Długość nowo wybudowanego odcinka drogi wojewódzkiej wynosi ok. 1,8 km. Inwestycję zrealizowała firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Koszt to ok. 41,5 mln zł – inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, ale w montażu finansowym uczestniczyły również lokalne samorządy: Powiat Bocheński i Gmina Miasta Bochnia dołożyły się po 600 tys. zł.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X