R e k l a m a

Bochnia. Klasy policyjne z II LO na strzelnicy. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo” – ZDJĘCIA

-

Uczniowie trzech klas o profilu policyjnym z II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni uczestniczyli w czwartek w zorganizowanej przez służby mundurowe akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania społeczna organizowana pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, ukierunkowana na przedstawianie tematu bezpieczeństwa i jego ochrony. Czwartkowe wydarzenie odbywało się na terenie strzelnicy LOK Bochnia.

Przygotowali je:

  • Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni
  • Państwowa Straż Pożarna w Bochni
  • Zakład Karny w Nowym Wiśniczu
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni
  • Małopolskie Centrum Strzelectwa z siedzibą w Bochni
  • Liga Obrony Kraju z siedzibą w Bochni
  • Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni One Shot
  • Stowarzyszenie sekcji ratowniczej Rescue Team Bochnia

Każdy z organizatorów spotkania przygotował atrakcyjne pokazy m.in. wyposażenia, jakim dysponują poszczególne służby. W czasie prowadzonych prezentacji uczniowie mieli możliwość wysłuchania wielu praktycznych informacji związanych z pracą poszczególnych służb.

Bocheńscy funkcjonariusze omówili tematy związane z bezpieczeństwem wśród młodzieży, m.in. takimi jak zachowanie w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z policjantem – przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował pokaz tresury i umiejętności czworonoga.

Strażnicy więzienni na przykładzie swojej służby również przekazali młodzieży wiele cennych uwag związanych z codziennym bezpieczeństwem.

O tym, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń sanitarnych tłumaczyła reprezentantka bocheńskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W czasie spotkania z przedstawicielem Sanepidu w Bochni uczestnicy mieli możliwość wysłuchania nie tylko cennych rad dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii, ale również sprawdzić jak funkcjonuje człowiek będący pod wpływem środków odurzających. W tym celu wykorzystano narkogogle i alkogogle.

Ratownicy Stowarzyszenia Sekcji Ratowniczej Rescue Team Bochnia zaprezentowali sprzęt służący do wykonywania codziennych zadań ratowniczych. Towarzyszył temu pokaz praktycznych czynności stosowanych w czasie prowadzenia takich akcji. Ratownicy zwracali uwagę młodzieży na dbanie o bezpieczeństwo nad wodą.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszył się pokaz broni historycznej i współczesnej. Za tę część prelekcji odpowiadały osoby ze Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni One Shot. Członkowie tego stowarzyszenia przeprowadzili bardzo interesujący wykład na temat broni palnej.

Dzięki uprzejmości instruktorów wyszkolenia strzeleckiego Małopolskiego Centrum Strzelectwa z siedzibą w Bochni oraz Ligi Obrony Kraju z siedzibą w Bochni obecna w czasie spotkania młodzież z II LO w Bochni miała możliwość wykonania strzelań z broni sportowej.

Spotkanie zakończył pokaz działań ratowniczych na miejscu zdarzenia drogowego przeprowadzonych przez Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. W tym celu został użyty specjalistyczny sprzęt strażacki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc