R e k l a m a

W Bochni będzie rondo im. Stefana Wyszyńskiego?

-

Kardynał Stefan Wyszyński został oficjalnie zaproponowany jako patron dla drugiego ze skrzyżowań o ruchu okrężnym, które powstało ostatnio w ramach I etapu łącznika autostradowego w Bochni. Wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Civitas Christiana, a temat omawiali we wrześniu radni komisji kultury. Jest też wniosek o nadanie temu rondu im. Janusza Kuliga, ale radni przedmiotowej komisji skłaniają się ku tej pierwszej propozycji.

W obu przypadkach wnioski dotyczą skrzyżowania nowej drogi z ulicą Krzeczowską.

Temat dotyczący nadania im. Stefana Wyszyńskiego zreferowała krótko Halina Mucha, prezeska bocheńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Będziemy debatować nad pani wnioskiem. Z mojej strony na pewno jest poparcie w 100 proc. Wstępnie rozmawialiśmy na ten temat na poprzednim posiedzeniu i komisja kultury również zaaprobowała ten wniosek. Mam nadzieję, że niedługo będzie pozytywny finał – powiedziała radna Anna Morajko, przewodnicząca komisji kultury.

Poinformowała również, że w sprawie tego ronda złożony został też inny wniosek.

Mamy wniosek ze starostwa powiatowego: „W imieniu samorządu powiatowego zwracam się z prośbą o nadanie rondu znajdującemu się na skrzyżowaniu ul. Krzeczowskiej i nowo powstałego łącznika autostradowego w Bochni im. Janusza Kuliga. Janusz Kulig był wybitnym sportowcem oraz lokalnym patriotą. W 2003 r. został jako pierwszy odznaczony honorowym wyróżnieniem Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego w uznaniu zasług wniesionych w rozwój ziemi bocheńskiej. Przez lata promował Bocheńszczyznę nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej. Nadanie jego imienia rondu na ul. Krzeczowskiej byłoby szczególnie ważne nie tylko dla użytkowników dróg, którym dawał świadectwo bezpiecznej jazdy, ale także dla mieszkańców Bocheńszczyzny, który pamiętają go jako wielkiego mistrza kierownicy, człowieka życzliwego, pomocnego, który nigdy nie zapominał o swojej małej ojczyźnie. Często spotykał się z młodzieżą w szkołach, również w Bochni, propagując bezpieczną jazdę po drogach publicznych. Powtarzał, że po drogach należy poruszać się z wyobraźnią a fantazje zostawić na rajdy i wyścigi na zamkniętych odcinkach. W tym roku minęło 17 lat od tragicznej śmierci Janusza Kuliga. (…) Warto skorzystać z okazji i uhonorować tą ważną dla Bocheńszczyzny postać” – odczytała Anna Morajko.

Powyższy wniosek nie ma jednak większych szans na akceptację radnych. – Sądzę, że nie możemy już zaopiniować pozytywnie tego wniosku, bo mamy już to – stwierdziła Anna Morajko.

Do tematu radni komisji kultury mają wrócić podczas październikowego posiedzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc