R e k l a m a

Bochnia. W sobotę montaż kapsuły czasu. Ma być otwarta za 100 lat

-

Na sobotę 23 października zaplanowano na bocheńskim Rynku montaż kapsuły czasu. W środku znajdą się m.in. listy od burmistrza Bochni oraz Rady Miasta z przesłaniem dla osób, które będą tu żyły za 100 lat. Treści listów owiane są tajemnicą…

O kapsule czasu po raz pierwszy powiedziano publicznie w lutym tego roku (pisaliśmy o tym TUTAJ). Burmistrz poprosił wtedy radnych o przygotowanie treści listu z przesłaniem dla przyszłych pokoleń. Niedawno treść przekazu przygotowali radni komisji kultury.

Co będzie w kapsule?

Zdradzanie tego co ma być w kapsule czasu jest zaprzeczeniem idei kapsuły. Ogólnikowo mogę podać to co i tak wiadomo. W kapsule będzie list – przesłanie od Burmistrza, od Rady Miasta Bochnia oraz najbardziej istotne informacje dotyczące naszych czasów, „zapakowane” w taki sposób, żeby wytrzymały bez większego szwanku 100 lat – przekazał portalowi Bochnianin.pl Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

Treści obu listów mają pozostać tajemnicą aż do otwarcia kapsuły, które zaplanowano za 100 lat – dokładnie 27 lutego 2121 roku, czyli w 868. rocznicę lokacji miasta.

Wmurowanie kapsuły odbędzie się w sobotę 23 października o godz. 11:00 na bocheńskim Rynku. Wydarzenie ma charakter otwarty, na który zaproszeni są też mieszkańcy Bochni.

Na zdjęciu burmistrz Bochni Stefan Kolawiński i Kazimierz Budek – współwłaściciel firmy deweloperskiej „Cober”, która ufundowała kapsułę czasu.

Kiedy zakończenie zadania „Rynek OD-NOWA”?

Urzędnicy zapowiadają, że oficjalnego zakończenia prac związanych z zadaniem „Rynek OD-NOWA” można spodziewać się na dniach. – Roboty budowlane zostały zakończone. Wykonawca usuwa jeszcze ostatnie usterki dla uzyskania właściwej estetyki zamontowanych już elementów – przekazał Andrzej Koprowski.

Ostatnio podpisano zapowiadany aneks finansowy (więcej na ten temat TUTAJ). Wartość wszystkich prac w ramach podstawowego zadania obejmującego Rynek i kilka sąsiednich ulic (w tym wszystkie prace archeologiczne) to 24 632 234,47 zł. Natomiast wartość całego zadania rewitalizacyjnego to 27 281 856,06 zł (oprócz podstawowego zadania jest to m.in. zachodnia pierzeja wraz z ul. Szewską).

Zobacz również:
Pod płytą Rynku w Bochni będzie kapsuła czasu
Tak wygląda kapsuła czasu

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc