Tytuł „Bene Meritus” dla sióstr Dominikanek, księdza oraz śp. Michaliny Pięchowej – ZDJĘCIA

-

Wyróżnienie „Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego” otrzymały Siostry Dominikanki i ks. Piotr Dydo-Rożniecki, którzy w 2020 roku opiekowali się zakażonymi koronawirusem podopiecznymi DPS w Bochni. Pośmiertnie wyróżnienie otrzymała też polonistka, malarka i pisarka – Michalina Pięchowa.

Gala „Bene Meritus” odbyła się w poniedziałek wieczorem w Auli Nicolai przy Domu Pielgrzyma „U Świętego Mikołaja” na ul. Stasiaka w Bochni. Uroczystość okrasił występ Doroty Osińskiej.


Siostry Dominikanki i ks. Piotr Dydo-Rożniecki – w Wielki Piątek 2020 roku (był to początek kwietnia, miesiąc po ogłoszeniu pandemii przez WHO), odpowiedzieli oni na apel starosty bocheńskiego i zgłosili się do pomocy w Domu Pomocy Społecznej w Bochni, gdzie koronawirusem Sars-Cov-2 zaraziło się 49 osób, w tym 16 pracowników, a pozostali zostali objęci kwarantanną, w wyniku czego placówka została bez personelu. Wydarzenia w bocheńskim DPS szeroko relacjonowaliśmy w Bochnianin.pl.

Michalina Sękowska-Pięchowa – bocheńska polonistka, wychowawca młodzieży, najpierw w latach 1964-1970 w Liceum Pedagogicznym w Bochni, potem jako wieloletnia nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Realizowała się także jako artysta plastyk (kilkanaście wystaw malarskich), zajmowała się literaturą. Przez długie lata aktywnie działała w Stowarzyszeniu Bochniaków, gdzie swoimi tekstami ubogaciła wiele wydań kwartalnika „Wiadomości Bocheńskie”. Zmarła w lutym tego roku, miała 89 lat.


PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X