Bochnia. 5 listopada skrócony czas przyjmowania wniosków o dowody osobiste

-

Mając na uwadze konieczność zapewnienia bezpiecznego wdrożenia z dniem 7 listopada 2021 r. rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców, na 5 listopada br., godz. 12:00, planowane jest całkowite zablokowanie dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych – przekazał w komunikacie bocheński magistrat.

W związku z powyższym Urząd Miasta Bochnia informuje, iż 5 listopada br. czas przyjmowania wniosków o wydanie dowodów osobistych oraz pozostałych spraw z tego obszaru ulegnie skróceniu do godziny 12:00.


Nowe dowody osobiste będą miały zmiany w zawartości warstw graficznej i elektronicznej. Wszystkie państwa członkowskie UE zostały zobligowane do umieszczania w nich odcisków palców (w warstwie elektronicznej) i odręcznego podpisu posiadacza dowodu (w warstwie graficznej).

Zarówno odciski palców, jak i podpis trzeba będzie zostawić w urzędzie. A to oznacza, że zniknie możliwość składania elektronicznych wniosków o dowód osobisty. Składanie online wniosku o dowód osobisty będzie możliwe wyłącznie w przypadku dokumentu dla dzieci do 12. roku życia. Od nich odciski palców nie będą pobierane.  

W nowym dowodzie będzie też kilka innych dostrzegalnych na pierwszy rzut oka zmian – pojawi się m.in. oznaczenie państwa członkowskiego (na tle flagi Unii Europejskiej).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2023