Ilu nauczycieli strajkuje w Bochni?

-

Nauczyciele wszystkich szkół podstawowych w Bochni przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu. W sumie w pięciu placówkach strajkowały w poniedziałek 183 osoby, co stanowi 73 proc. kadry tych szkół.

Największa mobilizacja do strajku nastąpiła w „czwórce” – tam do protestu przyłączyło się 90 procent załogi, nie strajkowały tylko 4 osoby.

Tak to wyglądało w poniedziałek w szkołach podstawowych na terenie Bochni:

  • SP 1: strajk 47 z 57 nauczycieli (82%)
  • SP 2: strajk 43 z 59 nauczycieli (72%)
  • SP 4: strajk 39 z 43 nauczycieli (90%)
  • SP 5: strajk 25 z 30 nauczycieli (83%)
  • SP 7: strajk 29 z 60 nauczycieli (48%)

W sumie w tych szkołach protestowały 183 osoby (spośród 249).

Strajk w przedszkolu

Jak już wcześniej informowaliśmy, do strajku przyłączyło się również Miejskie Przedszkole Nr 1. Protestowała cała załoga (10 osób) – z wyjątkiem dyrektora.

Strajk w szkołach średnich

Do akcji protestacyjnej włączyły się również trzy szkoły średnie funkcjonujące na terenie Bochni. Tu nie mamy jednak pełnych danych, a jedynie te na godz. 8:30 (nauczyciele przychodzący na później rozpoczynające się zajęcia też mogli wpisywać się na listę strajkową).

  • I LO: 18 osób (28% załogi)
  • II LO: 10 osób (35% załogi, ale warto dodać, że było to 100% tych nauczycieli, którzy mieli rozpocząć rano lekcje)
  • ZS Nr 3: 16 osób (23% załogi)

Jeszcze raz podkreślmy, że dane dotyczące szkół średnich są niepełne i protestujących mogło być więcej. W tych trzech szkołach średnich nie odbywały się w poniedziałek zajęcia dydaktyczne, a jedynie zajęcia opiekuńcze.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna

Tu w poniedziałek do strajku przystąpiło 7 osób (pracownicy pedagogiczni), co stanowi 29 % załogi. Realizowano podstawowe zadania poradni, w tym między innymi badania na zespół orzekający. Odwołano natomiast konsultacje psychologiczne oraz przeniesiono część planowanych terapii (ustalono kolejne terminy).

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

Bochnia-Brzesko. Pieniądze dla jednostek OSP. Przekazano promesy

Już niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne w kilku remizach OSP na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego. W piątek Marta Malec-Lech z zarządu województwa...

Bochnia-Brzesko. Zmiany proboszczów w parafiach regionu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom w diecezji tarnowskiej. Zmiany dotyczą m.in. 4 parafii na terenie powiatu bocheńskiego.

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

15cze(cze 15)13:0016(cze 16)15:00XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia

16cze12:0014:00Mirosław Orzechowski „Bochnia - portret miasta”

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,681FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X