R e k l a m a

Starosta brzeski o nowej komendzie policji: „Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku”

-

Powołując się na swoją rozmowę z komendantem wojewódzkim policji starosta brzeski Andrzej Potępa poinformował na antenie RDN Małopolska, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowoczesnej komendy policji. Obiekt, który będzie zlokalizowany przy Szpitalu Powiatowym w Brzesku, ma kosztować 38 mln zł.

Starosta został zapytany o to, czy plany budowy nowych komend policji i straży pożarnej w sąsiedztwie brzeskiego szpitala są realne w najbliższym czasie.

Te plany mają już sporo lat. Z takim projektem wyszliśmy 10 lat temu zakupując w pięknym miejscu koło szpitala dwie działki pod budowę nowej komendy straży i komendy policji. Trochę to trwało, ale mam dobrą wiadomość. W ostatnich dniach spotkałem się z komendantem wojewódzkim, który potwierdził, że budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. Jest już pozwolenie na budowę. Zostaliśmy poproszeni o dodatkowy wkład finansowy ze strony powiatu i jest wola rady, żeby w budżecie na 2022 rok zapisać kwotę, o którą policja wnioskuje. Bardzo liczymy na to, że wiosną rozpoczną się prace. Będzie to budynek bardzo nowoczesny. Już sama kwota inwestycji robi wrażenie, bo to jest 38 mln zł – odpowiedział Andrzej Potępa, starosta brzeski.

Liczymy również, bo jesteśmy wysoko w tej kolejce, że zaraz obok na tej sąsiedniej zakupionej przez nas działce niebawem ruszy budowa komendy straży. Lokalizacja jest fantastyczna. Bardzo dobry dostęp do drogi krajowej nr 94 i drogi krajowej nr 75, do autostrady, do obwodnicy, która właśnie ma powstać. No i dobra koordynacja dzięki temu, że wszystkie służby będą w jednym miejscu: pogotowie, straż i policja. Powstanie takie centrum bezpieczeństwa powiatu brzeskiego – stwierdził Andrzej Potępa.

Dopytywany o to, czy pierwsza będzie komenda czy zachodnia obwodnica odpowiedział: – Myślę, że to powinno się udać w tym samym czasie. Dlatego że początek 2024 r. ma się zakończyć obwodnica. Natomiast z tego co mówił komendant 2024 r., być może 2025 r. jest realne zakończenie budowy komendy policji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia