Zwolnienie byłej dyrektorki DPS. Sąd podtrzymał wyrok I instancji

-

Sąd Okręgowy w Tarnowie podtrzymał wyrok sądu I instancji o tym, że decyzja Zarządu Powiatu w Bochni o rozwiązaniu umów o pracę z Barbarą Hałas, byłą dyrektorką Domu Pomocy Społecznej, była konieczna i uzasadniona.

Jak już kilkakrotnie informowaliśmy na łamach Bochnianin.pl dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Bochni dostała wypowiedzenie 30 czerwca 2020 roku. Było to m.in. pokłosie wydarzeń i decyzji podejmowanych przez szefową placówki w czasie koronawirusowego kryzysu, który miał miejsce 2-3 miesiące wcześniej. Szczegółowo i obszernie o uzasadnieniu tej decyzji pisaliśmy TUTAJ.

Sprawa trafiła do sądu pracy. Ten, po zapoznaniu się z dowodami i przesłuchaniu świadków, stwierdził, że Zarząd Powiatu w Bochni podjął właściwą decyzję. O uzasadnieniu wyroku Sądu Rejonowego w Bochni pisaliśmy TUTAJ.

Była dyrektorka DPS-u wniosła apelację do sądu II instancji, a ten kilka dni temu podtrzymał wyrok.

Sąd Okręgowy w Tarnowie potwierdził słuszność decyzji o rozwiązaniu z panią Barbarą Hałas dwóch umów o pracę. Podniesione w apelacji przez panią Barbarę Hałas zarzuty zostały ocenione jako nieuzasadnione w całości. Analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego była skrupulatna – stąd zgłoszone przez powódkę żądanie odszkodowania nie miało szans powodzenia – przekazał w rozmowie z Bochnianin.pl Zbigniew Biernat, prawnik reprezentujący przed sądem DPS i ŚDS.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023