R e k l a m a

Sejm. Poseł Bukowiec zapytał premiera o zabezpieczenie granicy z Ukrainą – WIDEO

-

Podczas wczorajszej debaty w Sejmie na temat napiętej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, poseł Stanisław Bukowiec zapytał premiera o zabezpieczenie także granicy z Ukrainą. Mateusz Morawiecki odpowiedział pod koniec posiedzenia.

– Eksperci do spraw bezpieczeństwa wskazują, że jednym z kolejnych kroków reżimu białoruskiego bę­dzie skierowanie imigrantów do granic Polski przez terytorium Ukrainy. Mam pytanie: Jakie państwo polskie i jego służby czynią kroki, aby zabezpieczyć granicę polsko-ukraińską w tej sytuacji? – zapytał poseł z Bochni.

O tę samą kwestię pytał również poseł z Podkarpacia Grzegorz Braun: – Przecież to wszystko, co mamy w Kuźnicy, to jest program pilo­tażowy. Kilkaset, w porywach nawet do paru tysięcy uchodźców, nachodźców, to jest program pilotażowy. Tutaj się testuje nasze zdolności i skłonności do re­agowania. A więc co z odcinkiem ukraińskim, a po­tencjalnie słowackim, jeśli przez Ukrainę na Słowa­cję pójdzie ta następna fala?

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do tych oraz wielu innych pytań formułowanych przez posłów w zbiorczej odpowiedzi wygłoszonej na koniec dyskusji. W tym konkretnym temacie zapewnił:

– Jesteśmy świadomi tego ryzyka. Oczywi­ście jak ta granica [polsko-białoruska – przy. red.] będzie bardzo szczelna, to ruch może pójść przez Ukrainę. Podejmujemy stosowne działania, żeby wzmocnić tę granicę na całej długości powiedział Mateusz Morawiecki.

Chwilę później Kancelaria Sejmu powieliła tę wypowiedź na Twitterze:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia