Szpital w Bochni. Oddział covidowy zapełniony w kilka dni

-

Utworzony w Szpitalu Powiatowym w Bochni oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem (25 łóżek) zapełnił się w ciągu zaledwie kilku dni. Na dziś nie ma tu gdzie umieścić ewentualnych kolejnych pacjentów „dodatnich”.

Decyzjami wojewody oddziały covidowe – wzorem działań z poprzedniej fali pandemii – otwierane są w kolejnych szpitalach, by zwiększać ogólną liczbę łóżek, na które można przyjąć rosnącą liczbę pacjentów. Leczeni są w nich chorzy na COVID-19, których stan wymaga hospitalizacji, tlenoterapii lub intensywnej terapii medycznej.

W bocheńskim szpitalu oddział covidowy uruchomiono w zeszłym tygodniu – wygospodarowano tu 25 miejsc. Zapełnił się bardzo szybko, w kilka dni, bo umieszczono tu pacjentów z innych regionów, w których zabrakło miejsc na podobnych oddziałach. Jak wynika z przekazanych nam informacji, trafili tu pacjenci m.in. z Brzeska, Limanowej, Tarnowa, Wieliczki, a nawet Krakowa.

Liczba „łóżek covidowych” w małopolskich szpitalach ma być w kolejnych dniach systematycznie zwiększana (oczywiście wiązać się to będzie musiało z ograniczeniem miejsc dla pacjentów „niecovidowych”).

Według danych aktualnych na sobotę 13 listopada w całym województwie hospitalizowanych jest ponad 1 tys. pacjentów zakażonych koronawirusem. Dla porównania: w szczycie wiosennej fali najwyższa dobowa liczba hospitalizowanych wynosiła ok. 3 tysięcy, a rok temu 2,6 tysiąca pacjentów.

Liczba łóżek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19 w całym województwie małopolskim:

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2022

X