R e k l a m a

Rajbrot. Akcja „Dziękujemy obrońcom naszych granic”

-

Szkolne Koło Caritas w Rajbrocie (gmina Lipnica Murowana) zorganizowało akcję wsparcia dla funkcjonariuszy, którzy w bardzo trudnych warunkach bronią nienaruszalności polskich granic.

Organizatorzy pod hasłem „Dziękujemy obrońcom naszych granic” zapraszają wszystkich chętnych do przygotowania kolorowych kartek z życzeniami dla polskich pograniczników i żołnierzy, które następnie zostaną przekazane do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

– Chcemy, aby ten gest oderwany był od obecnej dyskusji medialnej, kłótni politycznych, a także poglądów dotyczących emigrantów. Bezspornym faktem jest, że wielu naszych rodaków, policjantów, żołnierzy itd. w bardzo trudnych fizycznie i psychicznie warunkach mierzy się z zaistniałą rzeczywistością na naszej wschodniej granicy. Uważamy, że w chwilach tak ciężkiej próby winni jesteśmy im słowa otuchy i wsparcia. Każdy gest zwykłej ludzkiej solidarności jest w takiej sytuacji bezcenny – tłumaczą opiekunowie SKC w Rajbrocie.

Ks. Krzysztof Jankowski, opiekun koła, wyjaśnił dziś na antenie RDN Małopolska, że „pomysł, aby przeprowadzić akcję zrodził się w kontekście obecnych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej”. – Chcemy dostrzec w naszej akcji tych, którzy potrzebują wsparcia psychicznego. Synów, braci, ojców, którzy działają tam na granicy i którzy są bardzo obciążeni – powiedział ks. Jankowski w rozmowie z reporterem stacji. Duchowny dodał także, że „akcja ma wzbudzić większą wrażliwość wśród naszych uczniów na potrzeby drugiego człowieka, który znajduje się w różnych okolicznościach życia”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia